додому надзвичайне Можливий теракт на Запорізькій атомній електростанції: факти та фейки (відео)

Можливий теракт на Запорізькій атомній електростанції: факти та фейки (відео)

923

Щодня в інформаційному просторі проросійські ЗМІ розповсюджують неправдиві повідомлення. Їхня мета – посіяти паніку серед населення та недовіру до влади. До прикладу, пропагандисти хочуть нас переконати у тому, що в Першої леді України, нібито, є ізраїльський паспорт. Крім цього, нещодавно почали з’являтися тривожні дописи щодо можливого теракту на Запорізькій атомній електростанції та страшних наслідків. Але ми подбали, аби ви отримали факти, а не фейки з цього приводу.

Російські ЗМІ продовжують розповсюджувати фейкову інформацію на різних соціальних ресурсах. Сьогодні ми з вами розберемо конкретний приклад їхніх придуманих історій, на які не варто вестися.

Отож, одна з них – про те, що в Першої леді України нібито є ізраїльський паспорт. Вони пишуть, що Олена Зеленська отримала його під час останнього візиту до цієї країни. Однак опублікований пропагандистами документ має безліч помилок і доказів підробки, які неможливо не помітити. Розпочнемо з того, що дата видачі «документу» – 19 червня 2023 року, а дата закінчення дії – 18 червня цього ж року. Тобто видача паспорту після закінчення його дії – має вигляд не зовсім нереалістичної, погодьтеся. Також якщо пильніше придивитися до опублікованого фото, то на ньому є різні шрифти, це вказує на те, що дати і написи були вирізані з різних документів або зображень. Крім цього, формат паспорта застарілий та неактуальний. У відкритих джерелах можна без проблем знайти такий шаблон ізраїльського паспорта, що й зробили пропагандисти. А ще слова на івриті в документів написані неправильно й перекручені. Щодо фото Олени Зеленської, то світлину банально вкрали з офіційної телеграм-сторінки першої леді.

Також в інформаційному полі знову почали з’являтися тривожні дописи щодо можливого теракту на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Загроза щодо виникнення надзвичайної ситуації нікуди не поділась. Оскільки контроль над ЗАЕС наразі в руках росіян. Проте варто розібратися, де факти, а де фейки з цього приводу. Дивіться у сєжеті вище.

Та що ж роботи у разі радіаційної ситуації? Не панікувати та довіряти владі. Якщо вам не роздали калій йодид, значить, він вам не потрібен. А люди, які перебувають у потенційно небезпечних місцях, уже його отримали. Також МОЗ наполегливо рекомендує не вживати калій йодид для “профілактики”. Оскільки він може загрожувати вашому здоров`ю.

Коли російські пропагандисти поширюють таку інформацію, то працюють виключно на створення паніки та недовіри до представників органів державної влади. Тому не ведіться на такі повідомлення. Перевіряйте інформацію і довіряйте тільки перевіреним джерелам.