Головна Головні “Можете десятеро йти – нічого не буде”, – незважаючи на потепління, рибалки...

“Можете десятеро йти – нічого не буде”, – незважаючи на потепління, рибалки не покидають став

1282

Хоч на вулиці і потеплішало, покидати замерзлий Тернопільський став не поспішають рибалки. Вважають, крига на ньому товста та безпечна. Рятувальники не заперечують, що у багатьох місцях водойми її шар і справді доволі товстий, та все ж виходити на замерзле плесо не рекомендують – є чимало місць, де вода замерзла недостатньо. Тож власним життям краще не ризикувати.

– Та ви можете й четверо, й десятеро йти й нічо не буде. – Грубий вже лід? – Грубий. – А скільки вже десь? – Ну я не міряв, но вже десь до 7-8 сантиметрів має.

Перш ніж вийти на лід, тернополянин Мирослав обов’язково перевіряє його товщину буром або пешнею. Чоловік – рибалка із майже шістдесятирічним досвідом. Сьогодні посидів на кризі біля острівка Чайка – спіймав на юшку трохи окунців.

Запевняє, на лід би не вийшов, якби вважав його небезпечним, адже колись у його житті стався прикрий випадок.

– Було. Но то було навесні. Коли 70 сантиметрів булав товщина леду і я провалювався, – каже тернополянин Мирослав.

Зараз попри берег товщина льоду на ставі – 10-15 сантиметрів. Проте такою вона є не скрізь, адже рельєф дна водойми – нерівномірний.

– Якщо береги пологі з поступовим збільшенням глибини, то середина дуже небезпечна. Тому що колись земснаряд, який чистив озеро, повиривав ями і є такі підрізі і 10 метрів, і 12, і 7 і 8, особливо звідси, зі сторони Циганки, – розповідає начальник водолазно-рятувальної служби Тернопільської області Василь Козак.

Крига утворюється найшвидше там, де мала глибина. Вода там охолоджується швидко. Та ситуація протилежна там, де глибоко. Тому ще донедавна на середині озера були проталини. Погано замерзає став там, де течія та водорості. Безпечною для однієї людини є крига товщиною у 5-7 сантиметрів, для двох – у 15 сантиметрів. Для масових ігор – не менше, як 25.

Міцність льоду можна визначити візуально. Він небезпечний, коли сірий – крихкий і неміцний. Лід темно-синього кольору, є навпаки міцним. В жодному разі визначати товщину не можна ударами ноги. Рибалки для цього мають бур або пешню.

Наразі рятувальники не рекомендують виходити на замерзлий тернопільський став. Взялась відлига, а у найближчі дні синоптики ще й обіцяють дощі.Це може серйозно вплинути на міність льоду.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here