додому духовність Мощі апостола українського народу Миколая Чарнецького – у Тернополі

Мощі апостола українського народу Миколая Чарнецького – у Тернополі

820

vlcsnap-2014-12-25-20h54m29s63До мощей Миколая Чарнецького можна помолитися в храмі Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького в Тернополі. Святиня перебуватиме там до неділі, 28 грудня. Впродовж чотирьох днів в церкві проводять реколекції – виголошують духовні науки.

Апостол українського народу Миколай Чарнецький народився 1884 року в селі Семаківці Івано-Франківської області. Згодом став священиком, а в 1946 його заарештували. 18 років таборів підірвали його здоров’я – він перестав ходити. Ще за кілька років повернувся до Львова.

– Він перебув 600 годин допитів, будили його, били, знущалися, перебував у 30-ти різних тюрмах і таборах. Понад 11 років він скидався по засланнях, по тюрмах, бо в’язницях по Сибіру. А в 1956 році він повернувся до Львова, – розповідає настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі отець Василь Ліниця.

Помер Миколай Чарнецький 2 квітня 1959 року, похований на Личаківському кладовищі у Львові. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ канонізував блаженного українського владику, бо він допомагав людям, які молилися до нього, як за життя, так і після смерті.

– Сьогодні зранку одна особа прийшла до храму на Літургію і поділилася таким свідченням про оздоровлення. Коли ще раніше в нас були мощі Миколая Чарнецького, вона хворіла, пішла до хірурга, лікарі розводили руками, не знали що з нею. Але вона не піддалася розпачу, прийшла до храму, взяла образочки Миколая Чарнецького, приклонилася до нього і каже, що оздоровилася, – каже отець Василь.

Мощі Миколая Чарнецького до неділі, 28 грудня перебуватимуть в храмі Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького у Тернополі. В церкві виголошують також духовні науки, реколекції. В суботу священики запрошують на молитву за немовлят, розпочнеться літургія об одинадцятій. Завершаться реколекції в неділю.