Головна духовність Мощі преподобного Меркурія, які зцілюють людей навіть від раку, привезуть у Тернопіль...

Мощі преподобного Меркурія, які зцілюють людей навіть від раку, привезуть у Тернопіль 13 липня

359

Мощі преподобного Меркурія єгумена Бригінського привезуть у храм Різдва Пресвятої Богородиці Тернополя. Чимало людей, які з вірою молились до преподобного Меркурія, зцілювались від важких недуг, навіть онкозахворювань, розповідають священики. До Тернополя привезуть раку з мощами преподобного, зустрічатимуть урочисто о 15 годині 13 липня. Перебуватиме святиня у тернопільському храмі до 21 липня.

Преподобний Меркурій (в миру Максим Матвієнко) – уродженець Чернігівщини, батьки були глибоко віруючими людьми, своїх шестеро дітей, виховували у благочесті Божій. З дитинства Максим відвідував богослужіння, часто молився, і вже з ранніх років мріяв назавжди присвятити себе чернечому служінню. Так і трапилось, згодом Максима постригли в ченці з іменем Меркурій.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Мощі прославились, преподобний прославився тим, що мав і має дар від Бога, зціляє від невиліковних хвороб, від раку. Але особливо він прославився, що зціляє від хвороб ніг, в кого хворі ноги, то він дає зцілення і помогає. Преподобний Меркурій є сучасником, він помер у 20 столітті, у 1956 році".

Всі, хто хоч раз зустрічався з отцем Меркурієм, довго його пам’ятали, розповідають священики. За молитвами преподобного не раз ставалися і зцілення, про це найбільше свідчать мешканці Чернігівщини, де похований преподобний.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Знаючи велике шанування мешканців Чернігівщини, у 2011 році за благословіння пресвятішого Патріарха Філарета були підняті мощі, вони виявились нетлінними і люди до сьогоднішнього дня отримують зцілення і їдуть з усієї України, щоб молитись до цього Преподобного".

13 липня о 15 годині мощі преподобного Меркурія зустрічатимуть у Тернополі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Привезуть раку з мощами, а часточка святині завжди перебуває у церкві.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Це є велика честь для нас зустріти і щоб в нас перебували мощі преподобного – ціла рака, а не часточка, бо часто путають люди, що приїдуть частина мощей, а це повністю рака, так як вже у нас в храмі було – у 2006 році прибували мощі святої Варвари – так само цього року рака з мощами Меркурія. І всі тернополяни і мешканці області можуть приходити від ранку до пізнього вечора молитись".

Перебуватиме святиня у тернопільському храмі до 21 липня. Потім мощі повернуть до Катеринівського храму на Чернігівщині.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here