додому Новини Молитва, піст та добра справа – так закликають вшанувати пам’ять жертв Голодомору

Молитва, піст та добра справа – так закликають вшанувати пам’ять жертв Голодомору

406

golodomorМолитва, піст та добра справа, –  так закликають вшанувати пам’ять жертв голодомору члени Української спілки молоді. Вони організовують акцію “Сопричастя”, до якої може долучитися кожен.

Акцію “Сопричастя” започаткували представники Тернопільської Спілки Української молоді в Україні в 2003 році. З того часу щороку до посту, молитви і добрих справ в знак вшанування пам’яті жертв голодомору активно долучаються не лише українська молодь, акції відбуваються й в інших країнах: Канаді, Австралії, Грузії, Великої Британії, Словаччини, Італії, США.

– Суть акції полягає в тому, що впродовж 33-х годин від 7 ранку п’ятниці до 16-15 години суботи, до спільної панахиди, утримуватися від вживання їжі, молитися і робити якусь добру справу. Тобто, під гаслом: “Піст, молитва, добра справа”. Кожен вирішує для себе, чи він відмовляється від їжі повністю, що не є в принципі так складно, чи відмовляється від користування соцмережами, чи від будь чого іншого, від чого, зазвичай, відмовитись дуже важко, – розповідає секретар Тернопільської міської організації Спілки Української молоді в Україні Леся Голик.

Люди, які хочуть долучитися до “Сопричастя”, не повинні ніде реєструватися, вони можуть просто долучитися і постом, молитвою чи добрими справами вшанувати пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932-1933 років.


– Прокидаєтесь о 7 ранку і вирішуєте, що Ви цей день будете пам’ятати про тих людей, що загинули від голоду і відмовляєтесь собі від чогось. І в суботу берете участь у тій панахиді, що буде на площі. Ми приходимо всі туди, приносимо хліб, після молитви спільної ламаємо хліб і маємо таку спільну трапезу, – каже Леся Голик.

Організатори “Сопричастя” також закликають до добрих справ. Це може бути пожертва, практична допомога, духовна розрада. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він зробить