додому Новини Молочні продукти будуть дорожчати: в чому причина

Молочні продукти будуть дорожчати: в чому причина

420

Виробляти молоко фермерам стало дорожче через зростання тарифів на електроенергію та вартість палива. Тому молочні продукти в Україні дорожчатимуть.

Асоціація виробників молока провела моніторинг цін на молочні продукти за січень 2024 року і результати невтішні: вартість молочки зростає і така тенденція спостерігатиметься й надалі. Звітують в Асоціації виробників молока.

«В січні ціни виросли на 4% і вище на вершкове масло інших вітчизняних брендів жирністю від 72,5% до 73%, на сир кисломолочний, на сири Гауда та Моцарелла порівняно до грудня. Вірогідно подальше підвищення цін на кисломолочну продукцію, тверді та напівтверді сири, вершкове масло, оскільки проблема дефіциту молока-сировини в Україні нікуди не зникла. Попри те, що у 2023 році молочно-товарні ферми вийшли за обсягами надоїв на довоєнні рівні, їх потужності все одно не вистачає щоби компенсувати різке скорочення виробництва молока в господарствах населення», — йдеться в повідомленні.

Крім того, виробляти молоко фермерам, зазначають в Асоціації, стало дорожче через зростання тарифів на електроенергію, паливо-мастильні матеріали, добрива, ветеринарні препарати, засоби захисту рослин, сільгосптехніку та комплектуючі.