додому суспільство Молебнем та покладанням квітів у Тернополі вшанували 14-ту річницю загибелі В’ячеслава Чорновола

Молебнем та покладанням квітів у Тернополі вшанували 14-ту річницю загибелі В’ячеслава Чорновола

412
Молебнем та покладанням квітів у Тернополі вшанували 14-ту річницю загибелі В'ячеслава Чорновола

Молебнем та покладанням квітів у Тернополі вшанували пам'ять Героя України, засновника і багаторічного голову Народного руху України В'ячеслава Чорновола. 25 березня 14 років тому він загинув у дорожній аварії. Також представники політичних партій Тернопілля підписали Меморандум про тіснішу співпрацю та узгодженість своїх дій.

Згадучи Чорновола, учасники жалобного заходу біля погруддя Героя України у центрі Тернополя, казали, що це був один із найвидатніших діячів України за всю її історію, людина, яка вірою і правдою служила своєму народу. Ані тавро антирадянського пропагандиста, ані мордовські табори не зупиняли його на шляху боротьби за Незалежність своєї країни. Його й досі бояться, казали учасники поминального заходу, бо і через 14 років після загибелі не можуть стверджувати, що той КамАЗ був випадковим. 

Анатолій Вихрущ, голова Тернопільської крайової організації Народного руху України: "Сьогодні річниця, як в Тернополі була створена перша організація Народного руху України, і тому ми сьогодні кланяємось першим рухівцям. І невипадково, що сьогодні день в день в 99 році підлим КамАЗом вороги нації убили В'ячеслава Чорновола. Тому ми звернулися до краян, звернулися до всієї України з простою просьбою – вшанувати сьогодні молитвою В'ячеслава Чорновола. І тому сьогодні такі молебні проходять по всій території незалежної української держави".

У день пам'яті В'ячеслава Чорноволі у приміщенні тернопільського Руху символічним було і підписання Меморандуму про активну співпрацю політичних сил. Керівники обласних організацій партій, що входять до коаліції "Об'єднана опозиція", кажуть, що, проаналізувавши ситуацію на Тернопільщині, дійшли висновку про необхідність активізації зусиль і більшої їх взаємоузгодженості.

Анатолій Вихрущ, голова Тернопільської крайової організації Народного руху України: "Це стосується не лише масових акцій, це стосується не лише виборів, це стосується взагалі життєдіяльності міста і області. І тому виникла ідея підготувати Меморандум Тернопільських обласних організацій політичних партій "Об'єднана опозиція", тобто все з самої назви зрозуміло, і сьогодні, в день, коли вороги нації знищували Чорновола, є глибока символіка, що ми підпишемо цей відкритий Меморандум, тобто він відкритий для всіх політичних сил".

Сьогодні цей Моморандум підписали представники 5 політичних партій  – "Народного руху України", "Фронту змін", "Народної самооборони", партії "Реформи і порядок" та "Громадянської позиції". Підписанти сподіваються, що цей документ невдовзі підпишуть також і інші політичні партії та численні громадські організації Тернопілля.