додому здоров'я Модернізують первинну ланку медичної допомоги – фінансування поліклінік покращать

Модернізують первинну ланку медичної допомоги – фінансування поліклінік покращать

430

За модернізацію первинної ланки медицини взялися у Тернополі. Усі поліклініки міста, які раніше були у складі лікувальних закладів, перейшли у нове відомство  – Центр первинної медико-санітарної допомоги. Так у Тернополі переймають європейську практику сімейних лікарів. Городяни будь-яких незручностей у зв'язку зі змінами не відчують, запевняють у міськраді.

Центр надання первинної медико-санітарної допомоги у Тернополі було створено рішенням сесії міської ради минулого року. На ці потреби з міського бюджету виділили майже мільйон 300 тисяч гривень.  

Микола Медвідь, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги у Тернополі: "Мета – це, звичайно, покращення надання медичної допомоги. В тому числі і збільшення її доступності для населення міста Тернополя. Для центрів це є конкретний шлях наближення відкриття відокремлених структурних підрозділів в місті Тернополі".

Така амбулаторія, розповідає начальник відділу охорони здоров’я, працює у тестовому режимі на масиві "Дружба" на вулиці Петриківській. Подібні амбулаторії відкриватимуть надалі і в інших масивах Тернополя, обіцяють у міськраді. На 800 тисяч гривень уже закупили обладнання: електрокардіограф, гематологічні аналізатори, сумки сімейного лікаря та інше. Більше півмільйона гривень спрямують на придбання нових автомобілів сімейних лікарів.

Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Раніше у складі будь-якої лікарні була поліклініка. І в першу чергу головний лікар дбав про стаціонар, так як там лежать хворі. Поліклініка отримувала фінансування по залишковому принципу. Потрібно чесно в цьому признатися. Сьогодні з введенням в дію нового закладу головний лікар буде отримувати фінансування не по залишковому принципу, а в середньому від 28% до 35% від фінансування всієї галузі.

У міськраді переконують: відтепер первинна медична допомога буде надаватись якісніше. А тернополяни у зв'язку зі змінами не відчують незручностей.

Ростислав Левчук,  начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Перехідний період тернополяни не повинні жодним чином відчути якоїсь різниці у наданні медичної допомоги. Для тернополян практично нічого не зміниться. Навпаки, хочу сказати, що всі поліклініки будуть працювати в режимі, в якому вони працювали".