додому культура Міжнародний день театру у Тернополі відзначили п’єсою Ганни Яблонської “Язичники”

Міжнародний день театру у Тернополі відзначили п’єсою Ганни Яблонської “Язичники”

1380

Міжнародний день театру, 27 березня, на сцені Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка відзначили п’єсою Ганни Яблонської “Язичники”. Актори розповідають – це історія про гострі життєві ситуації на тлі пошуків віри та любові, пошуку себе і свого спасіння.

Вільям Шекспір казав: “Весь світ театр, а люди у ньому актори” нібито натякаючи, що наше життя дуже схоже на вистави і кожен з нас грає повсякденні ролі: мами, тата, студента, викладача та інші. Проте є люди, які сповна присвятили себе цій роботі – актори. Щовечора вони перевтілюються у різних персонажів, аби донести глядачам певну істину. Щоб висловити вдячність усім, хто служить Мельпомені, від театральних режисерів, сценографів до білетерів, 27 березня відзначають Всесвітній день театру.

Цьогорічна премєра – ” Язичники” Ганни Яблонської. Жанр – сімейні сцени. Актори переконані, вистава – відверта і чесна розмова про сьогодення. Про кожного з нас, хто намагається віднайти бодай маленький острівець власного щастя. Режисер-постановник – Олег Мосійчук. Виконавці ролей – народна артистка України Люся Давидко, заслужений артист України Микола Бажанов, народна артистка України Ярослава Мосійчук, народний артист України В’ячеслав Хім’як, актори Євген Лацік, Олег Кирилів, Ігор Наконечний, Юрій Черненко та актриса Юлія Хміль.

– Це важливо, для мене особисто було перевтілитись на стільки, щоб люди насправді повірили цей біль цієї дівчини. Для мене цей день – він дуже важливий, бо хочеться якогось визнання. Хочеться, щоб тебе вітали. Тому, що ти цілий рік працюєш для цього. Для нас для кожного актора – це дуже важливо. А що хочеться побажати, натхнення, сили, терпіння, уваги і визнання, – говорить актриса Юлія Хміль.

Святкувати Всесвітній день театру почали у 1961 році, з ініціативи Міжнародного інституту театру. До відзначення такого дня приклав зусилля і Жан Кокто, театральний діяч та актор з Франції, котрий оголосив сповіщення про таку урочистість 1962-му році. Міжнародний день театру не є державним святом і не є вихідним днем, проте – це ще одна можливість долучитись до прекрасного. Забути про буденні клопоти і поринути у світ мистецтва.