Головна культура Міжнародні нагороди привезли тернопільські лялькарі

Міжнародні нагороди привезли тернопільські лялькарі

370

Тернопільські лялькарі вкотре довели – вони кращі. Адже привезли з двох фестивалів три нагороди. У цьому їм допомогли вистави "Кому потрібен сніговик?" та "Кривенька качечка". А вже цієї неділі, 20 жовтня, Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки запрошує на прем'єру. Цього разу актори зіграють виставу "Івасик і змія" за мотивами української народної казки "Івасик-Телесик".

Дві нагороди за перемогу у номінаціях «За цілісність режисерського задуму і акторського втілення» та «Краща актриса» тернопільські лялькарі привезли з Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька-2013». Там вони показали виставу "Кривенька качечка" головного режисера театру Володимира Лісового. Роль бабусі, яку виконала наша Ольга Водюк, визнали кращою жіночою роллю.

Володимир Лісовий, головний режисер Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки: "Це вистава за мотивами українського фольклору, інтерактивна, тобто діти беруть в ній участь, допомагають головним героям. І тому, що дуже гарно працюють в цій виставі актори, є ансамбль. Саме за ансамблевість особливо відмітили цю виставу".

На іншому фестивалі лялькарів нагородою за кращу виставу для дітей від 6 до 11 років відзначили постановку "Кому потрібен сніговик?". Обидві вистави – прем'єрні, хоча тернополяни побачили їх першими. Бо ж працюють актори не заради нагороди, а для своїх глядачів. Саме для них готують по кілька прем'єр щосезону. І хоча гроші театру доводиться заробляти зазвичай самотужки, артисти не скаржаться. Мистецтво зібрало у цих стінах більше 20 акторів з Києва, Харкова, Тернополя і навіть Росії. Дехто працює тут і по 30 років. Тому згуртованість, який випромінюють зі сцени – це не гра.

Володимир Лісовий, головний режисер Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки: "В нас дуже гарна атмосфера, ми підтримуємо її. Бо якщо ми всі дружно працюємо, дружно живемо, це відчувається на виставах. А наші вистави повинні нести добро".

З кожною новою виставою актори Тернопільського лялькового театру ростуть професійно. Це не раз доводили похвалою колеги, оцінками професійне міжнародне жюрі і гучними оплесками та квітами глядачі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here