додому надзвичайне Місто стоїть. У Тернополі численні затори

Місто стоїть. У Тернополі численні затори

517

Сьогодні допомоги особливо потребували тернополяни. Місто майже стояло. У Тернополі сьогодні – численні затори. Замети, снігова каша та лід на дорогах міста ускладнюють рух транспорту. Не проїхати було на вулицю Подільську, з мікрорайону "Дружба" у центр міста, вулицями Острозького та Крушельницької. Аби розповісти про ситуацію на тернопільських дорогах, наш кореспондент Марічка Пачковська пішки пройшла через пів міста – з вулиці Подільської на вулицю Приміську, що у мікрорайоні Кутківці.

Нелегко сьогодні довелося водіям, яким потрібно було на вулицю Подільську. Снігові замети – по обидва боки дороги. Дві легківки розминутися зможуть, а от якщо на Подільську заїжджає фура  – водіям доводиться довго чекати.

Водій: "З дев'ятої ранку їду на Подільську, а тепер от вертаюся назад".

Водій: "Півгодини. Дуже погана ситуація. Не чистять, не працюють служби".

Водії розповідають, щоб хоч якось заїхати на Подільську підприємства та організації дорогу розчищали самі. Своїми силами та за свої гроші.

Підприємець: "От погружчик, великий навантажувач форонтальний, який в силі прибирати сніг. Вчора за сутку на тисячу гривень солярки нагорнув, сьогодні горнув, чотири дін назад горнув. Без толку. Бачите, що робиться. І стоїмо по п'ятдесят, по годині, щоб виїхати  чи заїхати".

Нелегко доводиться і пішоходам. Аби пройти дорогою доводиться перестрибувати через кучугури. Мешканці вулиці закликають владу допомогти.

Андрій, мешканець вул. Подільської:"Тупикова вулиця виходить. Хоча є виїзд на об'їзну, який взагалі років 10-12 фактично дороги там немає. Заїзд один. Купа гуртовень, купа всього. Освітлення нема. Тротуара нема. Попробуй хтось пройти тут. Люди добираються кожен день на роботу".

Чимало тернополян сьогодні переконалися: найкращий транспорт – власні ноги. У заторах стоять і автобуси, і таксі. Люди або довго чекають на зупинках або ж йдуть пішки. Причин заторів, за словами водіїв – чимало. Це і залишені на узбіччях автівки, які ускладнюють рух, і невивезений сніг. Тому у місцях, де раніше автомобілі рухалися у чотири полоси – зараз дві.  

Водій: "- Цілий день сьогодні затори. Від ранку. Від піввосьмої на роботі, то цілий день затори. Дорога погана, так як в нас в Тернополі, не прочищають. Піску немає.

– Чи доводилося Вам їхати у напрямку автовокзалу? Центрального ринку?

– Доводилося. Від універмагу до ринку, до "Укрексімбанку" – 25 хв".

Водій: "Постійно, цілий день стоїмо. От як вїхали в Тернопіль, то згадали все дитинство, весь комуністичний шлях наш. Як ми вчилися їздити на машинах".

Водій: "Я сьогодні цілий день стою у заторах. Я додому їду з "Дружби" на "БАМ" вже чотири години. Я стояв у заторі, в мене закінчився бензин. Я поїхав назад заправився і знову їду. Через центр, думаю, пробка, то поїду через "Дружбу" на "БАМ".