додому суспільство Містами обласного значення можуть стати Чортків, Кременець та Бережани

Містами обласного значення можуть стати Чортків, Кременець та Бережани

463

Містами обласного значення можуть стати Чортків, Кременець та Бережани. Ініціативу мешканців цих міст підтримали депутати Тернопільської обласної ради. Проте остаточно вирішуватимуть, чи надавати райцентрам Тернопілля статус міст обласного значення, народні депутати. Постанова про надання Чорткову такого статусу у Верховній Раді вже зареєстрована. У найближчі дні має бути зареєстровано ще дві постанови – щодо Бережан і Кременця.

Добробут країни в цілому починається з добробуту кожного населеного пункту. В Україні вже не перший рік діє "Програма розвитку малих міст". Саме такий статус і має кожен з 17 райцентрів Тернопільської області. От тільки грошей на їх розвиток у держбюджеті не закладено. Їх треба шукати на місці. Оскільки на Тернопільщині великих підприємств немає, то й шукати їх ніде, кажуть політики.

– Всупереч Конституції, всупереч бюджетному кодексу … основна частина бюджетих потоків скерована на схід, центр і південь нашої країни… Диспропорції бюджетного фінансування просто разючі. Якщо взяти показники розподілу державних трансфертів на душу населення, то вони будуть відрізнятися в сотні разів між Тернопільської і Одеською областю, – розповів депутат обласної ради, голова робочої групи з напрацювань пропозицій щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою Тернопільської області Леонід Бицюра.

Статус міста обласного значення – неаби-яка перевага у фінансовому плані. В нашій області такий статус має лише Тернопіль. Ще три міста серед претендентів. Це Чортків, Бережани та Кременець.

– 15 листопада цього року два народні депутати Жебрівський і Ключковський зареєстрували в Верховній Раді Постанову під номером 14428 про надання місту Чорткову статусу обласного значення. В середу має бути засідання комітету місцевого самоврядування. Це профільний комітет, який має це питання розглядати. І ми надіємось, що ця постанова пройде в сесійну залу цього скликання, – каже співавтор проекту Постанови Верховної Ради України №11428 Руслан Кулик.

Ще дві постанови, відносно Бережан та Кременця планують зареєструвати у найближчі дні. Підстави надати їм такий статус є, переконані політики. Та й переваги мешканці міст відчують на собі у кожній сфері. Адже внаслідок медичної реформи розміщення у цих містах районних лікарень ніхто не гарантує.

– Уявімо собі бабусю, яка живе за 70-80 км від місця майбутнього розташування лікарні, як їй добиратися по тих дорогах. Якщо буде місто обласного значення, це дає право створити в Чорткові, Кременці чи Бережанах свій відділ охорони здоров'я. Для пересічного громадянина, чи це на балансі міста, чи району, чи області цей медичний заклад, не цікаво. Цікавить,щоб ті послуги, які надаються були швидкі і якісні, – пояснює Руслан Кулик.