додому Новини Міський бюджет 2024: на які кошти буде жити Тернопільська громада?

Міський бюджет 2024: на які кошти буде жити Тернопільська громада?

558
В пріоритеті – забезпечити функціонування освіти, транспорту, житлово-комунальної інфраструктури. Депутати затвердили бюджет Тернопільської міської територіальної громади на 2024 рік. Зі слів міського голови, довелося відмовитися майже від усіх капітальних видатків на наступний рік, адже частину коштів з міського бюджету 2024 передали до державного з метою зміцнення обороноздатності країни. 60% бюджету міста витратять на заробітну плату з нарахуваннями та оплату енергоносіїв. Більше про це далі.
На які кошти буде жити Тернопільська громада? На 34-ій сесії міської ради депутати затвердили бюджет 2024-го року. Насамперед, кошти спрямують на забезпечення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, соціальний захист та життєдіяльність громади: це енергоносії, медикаменти, харчування дітей у закладах освіти та пацієнтів у лікарнях. Частину коштів з бюджету громади 2024 вилучили до державного з метою зміцнення обороноздатності країни.

Сергій Надал, міський голова Тернополя, коментує: “Саме тому нам довелося відмовитися майте від усіх капітальних видатків на наступний рік, окрім тих видатків, які будуть проводитися з метою усунення аварійних або надзвичайних ситуацій. А також видатки, які пов’язані з міжнародними зобов’язаннями”.

Загалом бюджет міста та громади на 2024 рік передбачений в розмірі 3 мільярди 402 млн. грн. 60% коштів планують спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями та оплату енергоносіїв.

Так, понад 190 мільйонів гривень спрямують на програму “Обороноздатності 2024”.

Вона передбачає різноманітні заходи з територіальної оборони, відшкодування першого внеску на придбання квартир військовослужбовцям за програмою єОселя, продовження робіт з облаштування «Пантеону Героїв» та створення реабілітаційного центру для бійців.
Ще понад 16 мільйонів гривень витратять на надання одноразової та адресної грошової допомоги для часткової компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг, доплату до пенсій особам, на яких поширюється статус ветеранів ОУН-УПА та компенсацію фізичним особам, що надають соціальні послуги з догляду.