додому Новини Мінцифри хоче запровадити контроль швидкості мобільного інтернету

Мінцифри хоче запровадити контроль швидкості мобільного інтернету

349

В уряді готують зміни до законодавства, які дозволять державі контролювати швидкість мобільного інтернету, а українцям – тестувати її та впливати на якість мережі. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

За його словами, середня швидкість мобільного інтернету в Україні має бути щонайменше 2 Мбіт/сек. Цього достатньо, щоб проводити відеозустрічі зі смартфона в дорозі чи публікувати відео в Instagram та обмінюватися файлами без Wi-Fi.

Федоров пояснив, що така швидкість повинна бути в усіх населених пунктах та на дорогах, де є мобільний звʼязок. Однак у деяких селах цей показник менший через недостатню кількість базових станцій.

“Швидкість — один із показників, який оператори використовують як конкурентну перевагу. Проте в новому Законі про електронні комунікації такого показника немає. Через це в подальшому держава не зможе перевіряти, чи дійсно усюди достатня швидкість завантаження”, – висловився міністр, додавши, що зміни до законодавства дозволять контролювати показники.