Головна Новини Міністр юстиції України Павло Петренко побував на Тернопільщині

Міністр юстиції України Павло Петренко побував на Тернопільщині

493

vlcsnap-2015-02-10-18h47m30s92Український Уряд прийняв відповідні зміни щодо бюджетної децентралізації, відтак гроші, можливості і відповідальність передали місцевим органам влади. Про децентралізацію, дерегуляцію, люстрацію та реформування системи юстиції говорив сьогодні під час робочого візиту на Тернопільщину Міністр юстиції України Павло Петренко.

В Україні прийнятий пакет законів щодо бюджетної децентралізації, а це передача повноважень місцевим органам влади та, разом з тим, і відповідальності, каже Міністр юстиції України Павло Петренко.

– Дуже показовими будуть наступні пів року до місцевих виборів, коли люди побачать наскільки ефективними є їх місцеві очільники і наскільки вони є достойними для того, щоб бути переобраними на наступних виборах до міських, селищних, районних рад, – каже Міністр юстиції України Павло Петренко.

Верховна рада за ініціативи Уряду прийняла також низку рішень, зокрема в рамках реформи Податкового кодексу. Кількість податків з 22 зменшили до 9, розширили коло людей, які можуть бути платниками єдиного податку, ввели мораторій на проведення перевірок.

– Ми ввели на рівні закону заборону проведення будь-яких перевірок платників єдиного податку, представників малого і середнього бізнесу на два роки. Повторюю, будь-яких перевірок, мова йде про податкову фіскальну службу, всі інші агенції, інспекції. Це теж треба, щоб чітко знали люди: якщо сьогодні Ви малий чи середній підприємець, жоден інспектор чи чиновник не може прийти до Вас на перевірку. Якщо він це буде робити, він фактично порушує закон, в його діях можна побачити злочин – перевищення службових повноважень.


Наразі в Україні відбувається друга хвиля люстрації, каже Міністр юстиції. Люстраційну перевірку проходять найвищі державні службовці: члени Кабінету Міністрів, перші заступники, керівники органів юстиції, Міністерства внутрішніх справ.

– В кінці березня закінчиться ця друга хвиля і ми побачимо дуже багато цікавої інформації по тих чиновниках, які жили по незадекларованих доходах. Вже зараз ми маємо перші результати, коли частина чиновників відмовилася проходити цю перевірку, це є автоматичною підставою для їх звільнення. Мова йде про масову відмову серед суддів, 40 суддів не захотіли надавати декларації, проходити люстораційну перевірку, зараз по них я подав відповідні подання по звільненню. Матеріали по цих суддях ми передали в правоохоронні органи.

Більше про децентралізацію, дерегуляцію, люстрацію та реформування системи юстиції Павло Петренко розповів у прямому ефірі програми “Акценти”.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here