додому Новини Міністерству доходів і зборів України виповнився рік

Міністерству доходів і зборів України виповнився рік

537

Міністерству доходів і зборів України виповнився рік. В єдине відомство рік тому об'єдналися податкова та митна служби. Головним завданням управління як і раніше залишається наповнення бюджетів усіх рівнів. Кількість податкових інспекцій зменшилась з десяти до семи, а відділів податкової міліції – з трьох до одного. За рік, що минає, вести бізнес в Україні стало значно простіше, запевняють податківці та митники.

Олександр Вітрук, начальник ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Ми вперше за всю історію служби області перетнули рубіж у два мільярди. Протягом січня-листопада поточного року головним управлінням Міндоходів області до зведеного бюджету забезпечено 2,1 мільярда гривень платежів в тому числі до державного бюджету – 1,1 млрд., до місцевих бюджетів –  майже 1 млрд".

Вдалося досягнути таких результатів, за словами Олександра Вітрука, за рахунок впровадження інновацій. Спростили подання звітності, запровадили систему електронного декларування, сервіси для громадян і бізнесу. На Тернопільщині створили сімнадцять центрів для платників податків, де за цей рік надали майже 75 тисяч послуг. Вести бізнес стало значно простіше, запевняють податківці.

Олександр Вітрук, начальник ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Затверджено стратегічний план  розвитку відомства до 2018 року. Тож попереду ще чимало змін, але усі вони, запевняю вас,  будуть спрямовані на те, щоб здійснювати підприємницьку діяльність було легко і безобтяжно".

Функції митниці у зв'язку з реформування міністерства не змінилися, каже начальник Тернопільської митниці. Проте і тут процедури для тернополян спростили.

Микола Харкавий, начальник Тернопільської митниці Міндоходів: "Ми спростили процедуру отримання відповідних адміністративних послуг. Це і в головному управлінні, і на митниці на сьогоднішній день.  Ми можемо давати відповідні консультації не тільки від митних брокерів, а й митники надають такі консультації, що і передбачено митним кодексом".

Для налагодження партнерських відносин та для збільшення добровільної сплати подаків меморандум про співпрацю підписали начальник головного управління Міндоходів у Тернопільській області та голова ради Тернопільського відділення Асоціації платників податків України.

Ярослав Карпик, голова ради Тернопільського відділення Асоціації платників податків України: "- Не завжди одні і ті самі люди читають правильно закон. Ми читаємо, щоб захистити себе, а ви читаєте, щоб наповнити державну казну. Але казну не треба наповнювати…
– Ми зрозуміли. Ми повинні працювати на зустрічних курсах.
– Так. Ми повинні працювати так, щоб навіть після того, як ми сплатили всі податки, то щоб нам дальше було комфортно працювати, щоб ми завтра ще більше заробили і ще більше заплатили".