додому Новини Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до вступної кампанії-2015

Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до вступної кампанії-2015

554

45454554Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до вступної кампанії-2015. Цьогоріч абітурієнти не здаватимуть тестування зі світової літератури і всесвітньої історії. Недійсними будуть сертифікати ЗНО минулих років.

– Міняється методика нарахування тестових балів у цьому році. Зокрема вводяться дворівневі тести з української мови і літератури та математики. Вони будуть складатися з базового і поглибленого рівнів. Кожен має вибрати під час реєстрації, який рівень йому буде необхідний для вступу у вищий навчальний заклад, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Усі випускники шкіл, гімназій, ліцеїв будуть складати державну підсумкову атестацію з української мови у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання. Тому розпочнеться тестування у квітні і триватиме до кінця червня. Виші відповідно до закону “Про вищу освіту” отримають більше можливостей.

– Вищі навчальні заклади будуть самостійно визначати перелік предметів, які виносяться на той чи інший напрямок підготовки з переліку предметів, які будуть під час тестування. Правила прийому до вищих навчальних закладів мають бути затверджені вузами вже до 1 грудня, бо з початку січня буде стартувати реєстрація вже на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, – каже Юрій Шайнюк.

Нові правила вступу відміняють прохідний бар’єр у 124 бали. Тепер тести можна здати або не здати.