додому Новини Мінімальна пенсія зросте, а вік виходу на пенсію для деяких працівників змінився

Мінімальна пенсія зросте, а вік виходу на пенсію для деяких працівників змінився

596

pensionerkaМінімальна пенсія українських пенсіонерів становить 1074 гривні.  Упродовж року сума зросте до 1208 гривень. Є зміни і у Законі України “Про пенсійне забезпечення”. Вони стосуються віку виходу на пенсію. А ще скасовується виплата пенсіонерам, які працюють на “спеціальних” посадах.  Пенсії вони зможуть отримувати лише після звільнення з роботи.

З травня 2016 року мінімальна пенсія в Україні становитиме 1130 гривень, а з 1 грудня сума її зросте до 1208 гривень. Є зміни і щодо віку виходу на заслужений відпочинок.

– Льотчики, працівники освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, починаючи з 2016 року, можуть вийти на пенсію за вислугу років не лише при наявності спеціального стажу, який необхідний, а й при умові досягнення віку 55 років. Підвищення віку здійснюється поступово починаючи від 45 років для льотчиків, 50 років – для інших працівників, – розповідає начальник управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду України в Тернопільській області Галина Скрепецька.

Держслужбовці, працівники прокуратури та органів самоврядування, які досягли пенсійного віку, не зможуть отримувати пенсію до моменту звільнення з роботи.

– Якщо у працюючого пенсіонера розмір пенсії менший, як 150% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (тобто менше, як 1611грн), таким пенсіонерам пенсія виплачується у повному обсязі. Пенсіонерам, які працюють на спеціальних посадах, призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи, – каже Галина Скрепецька.