додому суспільство Міліціонери закликають тернополян та мешканців області добровільно здати зброю

Міліціонери закликають тернополян та мешканців області добровільно здати зброю

350

Тернопільські міліціонери знову звертаються до тернополян та мешканців області добровільно здати зброю. Зробити це можна з 1  до 31  квітня. Повторний захід міліціонери організовують аби вилучити насамперед ту зброю, яка незаконно зникла з підрозділів міліції області в лютому цього року.

Цьогоріч правоохоронці уже проводили місячник добровільної здачі зброї. Впродж березня мешканці Тернопільщини здали понад півсотні одиниць зброї та 14 тисяч набоїв. Нині міліціонери знову звертаються до людей: добровільно принести зброю до управління міліції. А також мова йде про набої, вибухівки та спецзасоби – гумові кийки та щити.  

– Особливо б хотів звернути увагу, що з підрозділу обласного управління ДАІ було викрадено біля 10 тисяч патронів. Я, користуючись можливістю, хочу звернутись в першу чергу до тих молодих людей, які приймали участь щодо незаконного здобуття цих спецзасобів, особливо патронів, напротязі квітня місяця добровільно здати в органи внутрішніх справ, або повідомити, де знаходяться дані спецзасоби або патрони, щоб уникнути кримінальної відповідальності, – розповідає заступник начальника МВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.

1 квітня Верховна Рада України прийняла постанову про роззброєння незаконних збройних формувань. Тернопільська міліція повинна її виконувати.

– Основне завдання цієї постанови – це захист життя та здоров'я громадян, це особиста безпека громадян. Бо сьогодні нема доцільності прогулюватись чи перебувати зі зброєю, особливо коли вона не зареєстрована або незаконно здобута в громадських місцях, на майданах, на вулиці, – каже Василь Облещук.

Якщо зброю чи інші спецзасоби добровільно не здадуть, каже Василь Облещук, передбачена кримінальна відповідальність до 7 років позбавлення волі.