додому Головні Міліціонери викрили осіб, які перешкоджали мобілізації

Міліціонери викрили осіб, які перешкоджали мобілізації

435

mobilizaciia1Працівники УСБУ в Тернопільській області викрили протиправну діяльність чотирьох осіб, які перешкоджали законній діяльності Збройних сил України та сприяли жителям регіону в ухиленні від мобілізації.

Зокрема, керівник одного із підприємств м. Кременця відмовився передати у розпорядження військового комісара наявний на балансі організації транспорт. Такі дії посадовця суперечать вимогам Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 25 лютого за матеріалами СБУ Кременецьким РВ УМВСУ в Тернопільській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Кримінальний кодекс України передбачає покарання за вчинення даного злочину у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Аналогічний факт ігнорування законних вимог військових комісарів щодо поставки транспортних засобів для потреб Збройних Сил України зафіксовано співробітниками УСБУ і у Чортківському районі. Зокрема, керівник одного із сільськогосподарських підприємств Чортківщини не виконав зведений наряд на поставку автомобільної техніки, чим порушив ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 27 лютого прокуратурою Чортківського району за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України.

Співробітники Служби безпеки України викрили два факти службового підроблення, які посадовці робили аби сприяти  громадянам в ухиленні від мобілізації.

Голова однієї із сільських рад Борщівського району видав своєму родичеві довідку про склад сім’ї, з внесеними до неї завідомо неправдивими відомостями. Сфальшовану довідку було надано в органи соціального захисту населення для оформлення документів по догляду за особою похилого віку, що надавало б призовнику право на відстрочку від призову на військову службу. Підробку виявили правоохоронці. За скоєння такого правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На Збаражчині ж голова однієї із сільських рад надав у військкомат довідку із недостовірними відомостями щодо перебування його односельця за кордоном. Тривають слідчі дії.

Управління Служби безпеки України спільно із органами МВСУ та прокуратури закликають громадян бути свідомими та належним чином виконувати положення Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також просимо повідомляти правоохоронців про подібні факти протиправної діяльності за телефонами: (0352) 52-90-00 або 102.