додому Новини Міліціонери перевірятимуть чи законно продають піротехніку у Тернополі

Міліціонери перевірятимуть чи законно продають піротехніку у Тернополі

452

fejerverkyНапередодні новорічних та різдвяних свят збільшується попит на піротехнічну продукцію. Такими товарами зараз заповнені багато торгівельних прилавків. Тому співробітники тернопільської міліції у ці дні перевірятимуть чи продають піротехніку законно. 

Відповідно до пункту 7.9 Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, їх продаж на ринках забороняється. Ними можна торгувати лише через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам. Крім того, діяльність, пов’язана з виготовленням і торгівлею піротехнічними засобами, підлягає ліцензуванню.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлю та використання піротехнічних засобів (ст. 195-6).

Нагадують працівники міліції і про те, що виконавчим комітетом Тернопільської міської ради прийнято рішення про тимчасове обмеження використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів на час проведення антитерористичної операції на сході України. У зв’язку з цим, в Тернополі обмежується використання в закладах ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування та розважального бізнесу салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів при проведенні дискотек, святкувань, інших масових заходів.