додому здоров'я Міфи про каву спростовують гастроентерологи

Міфи про каву спростовують гастроентерологи

1040

Кава – напій, популярний у цілому світі. Вона має лікувальні властивості, але у наш час її п’ють, тому що люблять. Та все ж, не дивлячись на популярність, навколо цього напою існує багато міфів. 

Кава – напій, який виготовляють зі смаженого насіння плодів кавового дерева. Легенд про її походження існує безліч. Та ніхто не знає, що з цього правда. У Європу кава потрапила у 15 столітті, але тоді використовувалася лише як лікувальний засіб і дорого коштувала. Перша ж в Європі кав’ярня відкрилась в Італії у 1645 році. В Україні кава була вже у 17 столітті. Відтоді про неї говорять, її купують і вдосконалюють. Та все ж, навколо цього напою існує багато міфів.

– Всі лікарі, будь якого профілю, зразу говорили про те, що не треба пити каву. Вона шкідлива і для серцево-судинної системи, і для шлунка, і для підшлункової. Насправді, на сьогоднішній день ми маємо ряд досліджень, таких міжнародних, серйозних досліджень. Які говорять про те, що ті люди, які п’ють каву, вони довше залишаються молодими, в них не так часто розвиваються онкологічні захворювання, вони довше не старіють, вони більш енергійні, – розповідає лікар-гастроентеролог Світлана Шостак.

Існує три види кави: два популярних – арабіка та робуста – і один вид менш поширений – ліберика. Також, є і безліч способів приготування кави. І хоча кава є корисною для організму, не всі її сучасні різновиди є корисними.

В натуральній каві всі складові є збалансовані тому вона корисніша для організму. Та все ж слід пам’ятати, що не варто куштувати каву дітям до 15 років. А ще по можливості обмежити вживання кави на день до п’яти філіжанок. Також можна додавати до натуральної кави різні домішки: молоко, корицю, мед чи те, що подобається саме вам. Адже у поєднанні з натуральною кавою вони будуть корисними. Тому насолоджуйтеся її ароматом і смаком із задоволенням.