
Віддати сина за незалежність України. Сім’ї, які втратили в АТО своїх рідних, місяцями чекаючи на допомогу від держави, знаходять підтримку у меценатів. Благодійний вечір, присвячений вшануванню бійців з Тернопільщини, які загинули в боях на Сході України, відбувся напередодні у Тернополі. Гроші, виручені від продажу благодійних мистецьких календарів, поділили між дітьми з п’яти таких родин.
За одним столом їх об’єднало спільне горе. Кожна з цих п’яти родин заплатила за незалежність і єдність України життям близької людини. Віктор Гурняк, Сергій Долгіх, Микола Руснак, Денис Громовий, Руслан Степула. Це лише кілька імен з досі незавершеного переліку Героїв. У кожного з них залишились діти.
– Я хочу сказати про свого Віктора. Йому 27 років. Дружина молода… Був волонтером, потім призвався в Старобільському районі і залишився там воювати. Тоді 32 блокпост оточили і він загинув 19 жовтня, – розказує батько Віктора Гурняка Петро Гурняк.
Сьогодні батько Віктора – серед запрошених на благодійний вечір, присвячений вшануванню бійців з Тернопільщини, які загинули в боях на Сході України. Грошей від держави, каже, через тривале оформлення документів сім’я Віктора досі не отримала. Родини Героїв підтримують одні одних морально, проте потребують і допомоги меценатів.
– Є такі сім’ї, що не працюють, одна мати залишилась, а дітей багато, тому такі вечори допомагають людям. Є люди заможні, які не можуть йти на фронт, але можуть допомогти родинам, – каже Петро Гурняк.
Пам’ятати про такі сім’ї і допомагати їм усіма силами – обов’язок громади, вважає ініціатор благодійного заходу, депутат Тернопільської міськради Віталій Цимбалюк. На Миколая Віталій відвідав родини полеглих в АТО тернополян, різдвяні свята присвятив військовому вишколу. Там зустрів товариша, слова якого врізались у серце.
– Він дуже сильно переживає, щоб з війни не повернутись інвалідом. Друге, коли загине, щоб його діти не лишилися голодні і холодні, і щоб жертви наших хлопців не були марними.
Сім’ям героїв потрібна підтримка і увага, переконаний Віталій. Так народилась ідея створення благодійного мистецького календаря з краєвидами Тернополя на сторінках. До його виготовлення долучились небайдужі люди: тернопільські поети, знамениті фотомайстри і підлітки-фотоаматори. Ідею підтримало чимало людей, які купивши цього вечора календар, долучились до “Благодійної сотні”. Гроші, виручені від продажу півтори сотні благодійних календарів, а це понад 50 тисяч гривень, поділили між дітьми з п’яти таких родин. Тим часом Тернопільщина продовжує втрачати своїх кращих синів. Меценати обіцяють не залишатись осторонь їх біди.