додому надзвичайне Мешканцям південних районів Тернопільщини варто готуватись до підтоплень

Мешканцям південних районів Тернопільщини варто готуватись до підтоплень

609

Мешканцям південних районів Тернопільщини варто бути готовими до можливих підтоплень та паводків. Монастириський, Заліщицький, Бучацький та Борщівський райони є найбільш уразливими для великої води. Все залежатиме від погоди, переконують у рятувально-водолазній службі Тернопільскої області. Якщо у березні йтимуть дощі та переважатиме плюс, слід чекати паводків. Вже сьогодні, радять рятувальники, треба зібрати необхідні документи і визначитись з місцем можливої евакуації. Крім цього, особливо обережними слід бути рибалкам. Крига навесні, особливо коли йде дощ, кристалізується і  вдвічі небезпечніша, ніж під час морозів. 

Якщо у березні буде тепло і йтиме дощ, підтоплення та паводки Тернопільщину не оминуть, розповідає Василь Козак. Найбільша небезпека у південних районах області та у долинних місцях.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Якщо будуть продовжуватись дощі, значить не минувати різкому потеплінні, і будуть підтоплення та паводки. Особливо це Заліщицький, Бучацький, Монастириський та Борщівський райони. Небезпека також є, що може нас підперти вода з Карпат, але зараз на даний момент ми хотіли попередити про підтоплення".  

До можливих паводків людям варто готуватись вже від сьогодні. Рятувальники нагадують правила, яких слід обов'язково дотримуватись. Попереджувати людей мають представники місцевого самоврядування.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "В першу чергу в разі виникнення підтоплень це треба попередити дітей, хворих людей, щоб люди знали, що треба робити під час підтоплень. Це треба зберігати спокій, зібрати документи, зібрати необхідні речі, які можна винести, потушити світло, виключити котли, газ, і тримати документи в такому місці, щоб в разі потепління та підтоплення, вийти в безпечні місця".

Обережними варто бути і під час виходу на лід. Сьогодні товщина криги на озері – 25-30 сантиметрів, проте у березні, наголошує Василь Козак, лід вдвічі небезпечніший. Що стосується річок, то крига з них уже зійшла повністю і цього місяця зареєстрували уже два летальних випадки саме на водоймах області.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Ми маємо вже в цьому році два нещасних випадки в річках, – це 2 лютого було в Зборівському районі, в річці знайшли людину 62 року народження та от в понеділок в Збаражі в річці також знайшли тридцятирічну людину, яка втонула в річці".  

Сьогодні на кригу Тернопільського оставу ризикнули вийти не один десяток рибалок. Заборонити відчайдухам ступати на лід рятувальники не можуть. Лише наполегливо радять: мати з собою рятувальні жилети, мотузку довжиною не менше 20-ти метрів та з вагою на одному боці.