Головна суспільство Мешканці В. Березовиці погрожують страйком через проблеми з водою і її відведенням

Мешканці В. Березовиці погрожують страйком через проблеми з водою і її відведенням

470

Три дні у мешканців Великої Березовиці під Тернополем не було води. Проблеми з водопостачанням та водовідведенням у селищі уже кілька місяців. Через заборогованість комунального підприємства "Аква-сервіс", яке надає ці послуги, людям уже втретє на тривалий термін відключали воду. Обурені мешканці розповіли Лесі Маньковській, що готові страйкувати та перекривати дорогу.

Проблеми з подопостачанням та водовідведенням у мешканців Великої Березовиці не перший місяць.

Раїса Бейцар, мешканка с.Велика Березовиця: "Сьогодні в нас нема води і невідомо, коли включать. Були сьогодні люди в ЖЕКу, там сказали, що на два тижні нам відключили воду. Минулого тижня, позаминулого, мінімум два-два з половиною дні".

Віра Проць, мешканка с.Велика Березовиця: "Мами з малими дітьми собі не можуть дати ради ніякої. Фекалії вспливають, в плавучому стані знаходяться в унітазах, тому що відповідно батьки на роботах, мами з дітьми не можуть ходити далеко до джерела, спасатись такими способами, обвантажувати себе і своїх дітей. Нема в чому приготувати ні їжі, постійний страх перед тим, що проникне інфекція якась, як в страву, так і в наші будинки і у все, що нас оточує".

Пан Роман, мешканець с.Велика Березовиця: "Якщо людей доведуть до відчаю, тобто ще кілька днів відключити водовідведення і так потримати, то ми будемо готові вийти, я навіть не знаю куди. Тобто реально перекривати пішоходи, брати фанерні лопати і стукати до всіх і на всіх. Тому що люди просто втратили терпець".

За послуги водопостачання та водовідведення мешканці Великої Березовиці сплачують комунальному підприємству "Аква-сервіс". Люди переконують: у них боргів немає. А от комунальне підприємство "Аква-сервіс" за останній рік заборгувало чимало. Зокрема, "Тернопільводоканалу", з яким до 30 червня була укладена угода про водовідведення – 305 тисяч гривень.

Олег Дворський, мешканець с.Велика Березовиця: "Аква-сервіс" є, можна сказати, розкрадений, на нашу думку, ми так важаємо, бо немає ніякого підтвердження, бо ніхто не реагує на наші звернення. Але інакше не поясниш, бо якщо люди гроші платять, то куди вони діваються. Бо колишній начальник Нетребський ігнорував рішення виконкому про те, щоб гроші переводили на банк, а все платили через касу, тобто живі гроші і куди вони дівались, розкрадались.

Звідки така заборгованість ми намагались з'ясувати у комунальному підприємстві "Аква-сервіс". Проте там усі працівники розрахувались за власним бажанням. Проте, що підприємство як таке не функціонує підтвердила і бухгалтер, – єдиний, кого ми зустріли в "Аква-сервісі":

– Я бухгалтер по зарплаті, я тут нічого не вирішую, а де всі решта? В розрахунку. Підприємство як таке не працює? Не працює.  

У ситуації, що склалась, причин чимало, кажуть у Великоберезовицькій селищній раді. Збиткові тарифи "Аква-сервісу" привели до заборгованості, заборгованість – до відключення елекропостачання та припинення подачі води. Усе могло бути по-іншому, якби б минулого року розробили тарифи економічно обгрунтовані.

Олександра Чура, в.о. сільського голови с.Велика Березовиця: "Все з криками, не такі тарифи, необгрунтовані і останнє засідання було 24 червня, на якому ми планували затвердити 10.44 вода і каналізація разом, і знову втрутилась комісія, яка каже, що обгрунтований 9.58. Але ми не маємо розрахунків, бо розрахунок на 9,58 розробляє підприємство, яке і надає послуги. А підприємтво відмовилось, бо воно каже, що це є економічно необгрунтовані тарифи".

У комунальному підприємстві "Тернопільводоканал" розглядають кілька шляхів вирішення ситуації. Однак, якщо у селищі не буде одностайності між громадою, депутатським корпусом та селищною радою, нічого не зміниться.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Для того, щоб ми могли надавати послуги, має бути правова підстава, перша – це договір укладений з КП "Аква-сервіс", бо це підприємство на сьогодні здійснює обслуговування системи; другою гарантією має бути порука селищної ради, оскільки селищна рада несе відповідальність за рентабельність тарифів. Натомість вчора сесія ради відбулась, окремі люди вирішили використати ситуацію як піар для себе, і сесія не прийняла рішення щодо надання гарантій. Відповідно, ми не маємо гарантій, і не маємо можливості надавати полуги з водовідведення".   

Сьогодні водопостачання мешканцям Великої Березовиці відновили, проте, чи надовго, наразі не відомо.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here