додому здоров'я Мешканці Тернопільщини активно зщеплюються проти грипу

Мешканці Тернопільщини активно зщеплюються проти грипу

569

Мешканці Тернопільщини активно щепляться проти грипу. Ще два тижні тому таких було трохи менше шести сотень осіб, на початку цього тижня – майже 5,5 тисяч. А все тому, що й захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області потроху росте. Цього тижня – ще на 10 відсотків. До епідпорогу далеко, але це тому, що погода поки сприяє, кажуть медики. І радять вакцинуватись негайно.

Ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині у кінці листопада цього року прогнозований. Цього тижня хворих побільшало ще на 10%, в той час, як у попередні цифра зростала на 1-2%. Однак випадки грипу поки поодинокі, а до епідпорогу області ще далеко, як і решті областей України.

– За минулий тиждень було проведено ряд обстежень, з них 10 позитивних. Тобто обстежено 95 осіб і лише 10 позитивних. Є збудники грипу А – 1, грип В – 3, парагрип – 2, риносинцетіальні – 2 і аденовіруси 2. Тобто поки що бачимо, що ситуація стабільна, – розповіла завідувач епідвідділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Поряд з ростом захворюваності більшає і кількість щеплень проти грипу. На початок цього тижня таких людей майже 5,5 тисяч. Та навіть цього, кажуть медики, мало, аби не допустити перевищення епідпорогу у цьому епідеміологічному сезоні.

– Ми бачимо, що є динаміка в поведенні щеплень, але план в нас складає 11067 осіб. Таким чином це навіть не половина ще людей, – каже Марія Павельєва.

Вакцина проти грипу в Україні є. Недостатньо її було в жовтні, тому й активна вакцинація почалась трохи пізніше. Проте вже зараз зволікати зі щепленнями не варто, застерігають медики. Захворюваність вже потроху росте. А холод і мороз лише сприятимуть цьому.