
Мешканці Тернопільщини, які страждають від підвищеного тиску, можуть отримати ліки зі знижкою. В Україні працює програма з часткового відшкодування вартості медикаментів для цієї категорії хворих. Під час реалізації першого етапу проекту ціни на ліки проти гіпертонії знизили в середньому на 20%, залежно від діючої речовини препарату. Сьогодні держава регулює ціни на 7 молекул, це близько 247 найменувань препаратів.
ЧИТАТИ ЩЕ: У День здоров'я в Тернополі переймались гіпертоніками
Аби придбати ліки від гіпертонії зі знижкою людям потрібно мати відповідний рецепт від лікаря.
Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Сьогодні житель може прийти до лікаря, виписати і отримати рецепт, де буде відмітка, про те, що він підлягає відшкодуванню і людина йде в будь-яку з аптек і в аптеці по здешевлених цінах отримує той чи інший препарат".
Цього року медики Тернопільщини вже виписали рецепти на ліки, які люди з гіпертонічною хворобою можуть отримати зі знижкою, на 82 тисячі гривень. Це, каже Михайло Буртняк, не так і багато, бо в області налічується більше 280 тисяч людей з гіпертонічною хворобою. Минулоріч виявили 18 тисяч нових випадків.
Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "В області доведена субвенція в загальній сумі 4,3 мільйона на відшкодування ліків, які реалізуються хворим на гіпертонію, ми за перший квартал вже відшкодували на 150 тисяч гривень. Так це мала кількість і ми бачимо в тому причину, що мешканці не звертаються до лікарів. Медична галузь готова виписувати рецепти, вони навчені, вміють і проводять це, але без активності людей ми не зможемо цей процес рухати далі".
Щомісяця гіпертоніки Тернопільщини витрачають на медикаменти понад 100 гривень, кажуть фахівці. Наразі в обласному управлінні охорони здоров'я працюють над доступністю медикаментів від гіпертонії зі знижкою для мешканців сіл. Михайло Буртняк пояснює: якщо людина отримала рецепт і її до найближчого районного центру їхати більше 10-15 кілометрів, а знижка на певні препарати не значна, часто вона цей рецепт не реалізовує.
Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Сьогодні є така проблема, що лікарі виписують рецепти, дають їх пацієнтам, а пацієнти їх не реалізовують. Сьогодні 30% рецептів десь губиться. Тому ми поставили перед собою ще одне завдання разом з всією аптечною мережею – це створити доступність реалізації медикаментів, які підлягають відшкодуванню саме за місцем проживання. Зараз ми це відпрацьовуємо по кожному населеному пункті кожного району".