Головна суспільство Мешканці Гаїв Гречинських під Тернополем потерпають через постійні перебої зі світлом

Мешканці Гаїв Гречинських під Тернополем потерпають через постійні перебої зі світлом

594

Мешканці Гаїв Гречинських під Тернополем потерпають через постійні перебої зі світлом. Інколи електрики немає 7-8 годин підряд. Через перепади потужностей у людей горять стаблізатори напруги та побутова техніка. Неодноразово мешканці звертались до районного РЕМу, однак до сьогодні усе залишається без змін. Напередодні люди вирішили зібратись на мітинг, аби попередити: якщо ситуація не зміниться, вдаватимуться до кардинальніших дій.

У Гаях Гречинських близько 150 будинків, проблеми зі світлом тривають понад 2 роки. Інколи світла немає по кілька годин, якщо з'являється, постійно з перепадами потужності.

Андрій Громадський, мешканець с.Гаї Гречинські Тернопільського району: "Цього тижня було практично більше без електропостачання, ніж з електропостачанням. По цілих Гаях кілька трансформаторів, але є багато вулиць і не витримує те обладнання, яким ми живимось". 

Роман Бурило, мешканець с.Гаї Гречинські Тернопільського району: "Є таке, що вибиває світло, але коли занижена напруга до 113 вольт заміряють, заміряють хлопці, 113 вольт – техінка вся горить від того. Пийде зима знову буде та сама ситуація, люди мерзнуть, дзвонять, світла немає, котли не працюють, як грітись? Звертаємось туда, вони кажуть, – ремонтуємо. Але я вже тут два роки і постійно те саме, добре зробимо, зробимо".

Коли немає світла, у домівках людей холодно та немає води – перестають працювати опалювальні котли та насоси для води. Коли ж електрика з'являється – трапляються перепади потужностей електропостачання. Горять стабілізатори напруги та побутова техніка.

Для того, аби в будинках було тепло, мешканці Гаїв Гречинських використовують бензогенератори. Але дозволити собі купувати такі пристрої можуть не всі.

Михайло Осадець, мешканець с.Гаї Гречинські Тернопільського району: "На сутки виходить 250-300 гривень на бензин, але це  для аварійної ситуації, а так ми пропонуємо, щоб нас підключили до міської мережі. По високовольтній напрузі, це вирішить частину питань, а потім трансформатори поміняти на великопотужні, і все".

Тим часом у Тернопільському районному РЕМі про проблему знають. Пояснюють: щороку будують нові будинки, а електричні лінії не розраховані на такі потужності. Однак, сьогодні, коли мешканці Гаїв Гречинських громадою прийшли до Тернопільського РЕМу, тут впевнено пообіцяли ситуацію виправити вже до кінця жовтня.

Ігор Куций, начальник Тернопільського РЕМ: "В зв'яку з тим, щоб зробити, ми на даний час прийняли рішення, що одну лінію розділити на дві частини. Це дасть свій результат, це буде зроблено на протязі місяця. Є запроектовано одним підприємцем, який має доставити підстанцію, якщо цього не буде зроблено, значить ми приймемо міри і зробимо розвантажувальну підстанцію. Там будується котедж і той підприємець має поставити підстанцію, але те вже тягнеться 2 роки, але підприємець не відказується, каже, що зробить. Але я думаю, що ті міри, які ми приймемо, вони випередять ще до того як буде збудована та підстанція". 

Невчасне реагування на звернення мешканців Гаїв Гречинських, Ігор Куций пояснює великою кількістю сіл, які обслуговує Тернопільським РЕМ. Сьогодні їх  58 та 25 тисяч абонентів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here