додому суспільство Меморіальну дошку громадсько-політичному діячеві Івану Гавдиді відкрили на будинку №3 на бульварі...

Меморіальну дошку громадсько-політичному діячеві Івану Гавдиді відкрили на будинку №3 на бульварі Т. Шевченка у Тернополі

664

Меморіальну дошку нашому земляку, громадсько-політичному діячу Івану Гавдиді відкрили на будинку №3 на бульварі Тараса Шевченка у Тернополі. 30 серпня цього року минає 10 років з дня його трагічної загибелі. Цього ж дня в обласній філармонії відбувся вечір пам’яті «Іван Гавдида – творець нової епопеї», а в приміщенні обласної ради з минулого тижня діє присвячена йому виставка марок.

Тарас Гребеняк, друг І. Гавдиди, керівник “Центру національного відродження”: "Сьогодні ми відзначаємо 10 років з часу, коли не стало Івана Гавдиди. Самі друзі, фактично ідея спорудження меморіальної дошки виникла в самих його побратимів і протягом трьох місяців ми її зреалізували… Допомагали нам люди, які сьогодні перебувають в Америці, Канаді, Австралії".

Ідея відкрити пам'ятну дошку Івану Гавдиді об'єднала багатьох людей. Ще більше тих, хто знав і поважав його, прийшло на її урочисте відкриття.

Тарас Гребеняк, друг І. Гавдиди, керівник “Центру національного відродження”: "Це місце є не просто символічним. Іван Гавдида очолював Конгрес Українських націоналістів, обласну організацію, а вона знаходилася в цьому приміщенні. Тому це місце".

Право відкрити дошку дісталось сину Івана Гавдиди, Назару. Була на події і дружина діяча. Про нього ж самого не шкодували слів і друзі.

Ярослав Джоджик, друг І. Гавдиди, громадсько-політичний діяч: "Це людина, яка не тільки сама була великим патріотом, людина, яка усвідомлювала, наскільки важливий свідомий український народ у боротьбі, у розбудові незалежної української держави. Тому велику частину свого часу він приділяв вихованню молоді у патріотичному дусі. І саме сьогодні дуже багато молоді присутні, яка пам'ятає Івана у ті непрості часи становлення української незалежної держави".

Михайло Ратушний, друг та кум І. Гавдиди, голова Української Всесвітньої координаційної ради: "Життя людини вимірюється не роками, які людина прожила, а тим, що вона встигла зробити. Іван прожив дуже коротке життя. Він був з роду Кость із Тернопільщини. Провінційний, в хорошому плані, простий сільський хлопець дуже багато зробив за своє життя… Навколо нього завжди збиралися люди. Він був дуже м'який в спілкуванні і це притягувало. Завжди усміхнене обличчя, але дуже принциповий".

Саме принципи Івана Гавдиди коштували йому життя, кажуть друзі активіста. Він загинув на злеті своєї політичної кар'єри, 30 серпня 2003 року.

Олесь Городецький, друг І. Гавдиди, голова "Християнського товариства українців в Італії": "Я пам'ятаю цей день. Я привіз в Україну італійську делегацію… Мені зателефонували, що Іван пропав. Ніхто ж не знав, що сталося. Це була страшна новина. Потім знайшли тіло. Це була непоправна втрата".

Того ж дня в обласній філармонії відбувся вечір пам’яті «Іван Гавдида – творець нової епопеї», а в приміщенні обласної ради з минулого тижня діє присвячена йому виставка марок.