додому Новини Три місяці без зарплати сидять медики Залозецької районної лікарні №2

Три місяці без зарплати сидять медики Залозецької районної лікарні №2

890

Працювали, працювали, а зарплати так і не отримали. Медики Залозецької районної лікарні №2 три місяці сидять без зарплати. Загалом їм заборгували близько 75-ти мільйонів гривень. Шукати правди лікарі пішли до тернопільської обласної державної адміністрації.

Прожити місяць на 1400 грн – це не спогад про минуле, а нинішні реалії санітарки Залозецької районної лікарні №2 Надії Кульчинської. Роботу жінка має, проте вже три місяці за свою працю не отримує зарплати і разом із чоловіком живуть на його пенсію.

-На одну пенсію мінімальну ми живем.  Можна вижити на 1400 і оплатити всі послуги? До того ж зараз зимовий період. Багато йде газу, газ дорогий, – розповідає санітарка Залозецької районної лікарні №2 НАДІЯ КУЛЬЧИНСЬКА.

Зі своєю проблемою Надія Кульчинська разом із колегами звернулися до керівництва Тернопільської ОДА.

-Шоб нам допомогли область, район, місцева громада. Від нас всі відказалися. Нам сказав місцевий голова, шо грошей нема і не дамо нічого. Я прийшла сюди, шоб нам допомогли, ми не живем, ми виживаєм. Як нам жити? -розповідає санітарка Залозецької районної лікарні №2 НАДІЯ КУЛЬЧИНСЬКА.

– Є вже такі дівчата, які порозраховувалися у нас, тому шо у кожного є сім’я, у кожного  діти, є студенти, які вчаться. Порозраховувалися, брали отпуска за свій рахунок, їхали в Польщу. Хто куда, хто як може. Виживають, хто, як може, – каже старша медсестра Залозецької районної лікарні №2 ОЛЬГА АНДРІЄВСЬКА.

Громада прийняла рішення утримання лікувального закладу, громада прийняла рішення нести відповідальність. Я не розумію, які вимоги взагалі до нас, до управління. Тобто, якшо сьогодні стояло питання обласного бюджету чи районного бюджету, тоді би приймав голова обласної адміністрації. Сьогодні громада самодостатня, яка прийняла рішення утримувати лікувальний заклад, -розповів начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК. 

В управлінні охорони здоров’я запевняють, що проблема заборгованості – відповідальність головних лікарів, які б мали правильно провести оптимізацію. Тобто, зі ста дванадцяти працівників медзакладу п’ятдесятьох мали б скоротити.

-Я попадаю перша під скорочення. Я не знаю, і ніяких перспектив нема. Мені ше лишилось 4 роки до пенсії. Куда піти? Хто мені роботу дасть? Де? -розповідає санітарка Залозецької районної лікарні №2 НАДІЯ КУЛЬЧИНСЬКА.

Голова Тернопільської ОДА пообіцяв допомогти медикам коштами із державного бюджету, проте у такому разі, потрібно, аби відповідне рішення пітримали також і депутати на сесії обласної ради, найближча із яких запланована на п’ятницю двадцять другого грудня. На ній обговорюватимуть розподіл грошей, передбачених медичною субвенцією від держави. Працівники Залозецької районної лікарні кажуть, якщо вони так і не отримають зарплатні, то почнуть страйкувати.

На роботу будем ходити, будем бастували. На роботу будем ходили, тільки прийом хворих вести не будем, – стверджує старша медсестра Залозецької районної лікарні №2 ОЛЬГА АНДРІЄВСЬКА.