додому суспільство Медики швидкої бояться, що їх виселять з приміщення на Шпитальній, 4

Медики швидкої бояться, що їх виселять з приміщення на Шпитальній, 4

632

Медики підстанції швидкої допомоги, що на вулиці Шпитальна, 4 у Тернополі, занепокоєні, що їх мають на меті виселити із займаного приміщення. Підстави для тривоги є, кажуть лікарі, адже третій поверх підстанції вже звільняють. За допомогою вони звернулись до багатьох засобів масової інформації та прийшли сьогодні під стіни Тернопільської міськради. Влада міста запевняє: наразі про виселення швидкої із займаних приміщень не може й бути мови.

Василь Дунець, лікар виїзної бригади підстанції швидкої допомоги: "В зв'язку з тим, що ми зараз переходимо в юрисдикцію обласної ради, обласного управління охорони здоров'я, то таким чином приміщення, яке ми зараз орендуємо, переходить у власність міста, а ми – до області і таким чином стоїть питання, що це приміщення можливо забрати від нас".

138 медиків підстанції, що на Шпитальній, 4 , надають допомогу та обслуговують майже 30% викликів у Тернополі. Вони кажуть: завдяки тому, що приміщення підстанції швидкої допомоги в центрі міста, до місць викликів вдається доїздити як належить – за 10 хвилин.

Василь Дунець, лікар виїзної бригади підстанції швидкої допомоги: "Нам не було чітко вказано про переселення в якесь конкретне місце, були слухи про можливе переселення в район БАМу чи в якусь поліклініку, в будь-якому випадку це не накористь нам і людям, бо, розумієте, саме в центрі знаходиться багато офісів, ринок, навчальні заклади, куди ми виїжджаємо саме, щоб надавати допомогу. А якщо з БАМу, я не впевнений, що це буде швидко і що ми зможемо належно надавати медичну допомогу".

Наразі про виселення із займаних приміщень не може й бути мови, заспокоїв працівників швидкої керівник управління охорони здоров'я Тернопільської міськради.

Ростислав Левчук, начальник управління охорони здоров'я Тернопільської міськради: "До того часу, поки ця структура буде надавати невідкладну допомогу для тернополян, то ніхто їх рухати не буде, у випадку, якщо невідкладну допомогу перекладуть на плечі міського бюджету, то тоді будемо розмовляти на ту тему, а сьогодні просто нема підстав для тих розмов".

Відповідно до чинного законодавства, швидку допомогу розділили на екстрену та невідкладну. Екстрену медичну допомогу повинна надавати структура, створена адміністрацією та облрадою. Реально структура створена, а от її функції і далі виконує швидка медична допомога, каже міський голова Тернополя.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Відповідно, кожна з цих служб повинна мати і приміщення, і техніку, щоб обслуговувати населення в Тернополі. І незалежно, чи це буде обласна, чи міська, ми зацікавлені, щоб люди в Тернополі отримували належну медичну допомогу, щоб швидка могла швидко доїхати, тому ми зацікавлені, щоб було у всіх мікрорайонах Тернополя, як це і було до цього часу. А те, що на теритрії швидкої є маса приміщень, які роздані керівником швидкої комерційним структурам, то це питання і ми будемо розбиратись, на яких умовах існують ці комерційні структури і щоб через це не страждали люди".