додому здоров'я Медики радять взимку доглядати за шкірою обличчя по-особливому

Медики радять взимку доглядати за шкірою обличчя по-особливому

676

Поряд з пухнастим снігом, який тішать серце, взимку вистачає і природних явищ, які псують красу. Різкий вітер, мороз, недостатнє зволоження спричиняють зневоднення шкіри. Дбайливого догляду та захисту шкіра потребує у будь-яку пору року. Проте свої хитрощі має й зима. Як доглядати за шкірою обличчя, аби вона віддячила вам молодістю, свіжістю та красою, розповідають медики.

Лущення шкіри, обмороження і тьмяний колір обличчя взимку – явище звичне. Тому й догляду у цю пору року шкіра потребує особливого. Різкий вітер та мороз зневоднюють шкіру. Зволожити ж її повинні ми самі. Косметологи радять робити це не раніше, як за годину до виходу на вулицю. Попередньо шкіру слід очистити. Потім нанести зволожуючий крем, залишки якого слід забрати. І зрештою – захист від холодного повітря. Не варто забувати взимку і про сонцезахисні засоби. Активне сонце здатне викликати різні захворювання – від раннього старіння до онкології. Тому й захисні властивості таких засобів мають бути високими у будь-яку пору року.

– Радила б застосовувати не менше 30. Відбиті промені від білого снігу дають теж засмагу, але нерівномірну. Є багато спостережень, коли приїжджали люди, які займалися гірськолижним спортом не цілий день, кілька годин, але ділянка маски відрізняється за кольором від оточуючої шкіри. Тобто повинен бути захист, – розповідає доцент кафедри інфекційних хвороб з шкірними та венеричними хворобами ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Мар'яна  Ковальчук.

Важливо не лише захистити шкіру, а й зберегти її здоров'я. Медики радять не забувати про зволожувальні та живильні маски. Їх компоненти кожна господиня може знайти вдома.

– Природні матеріали мабуть всі ті, які жирні. Тобто все має бути на основі жирної, але свіжої сметани. Якщо брати з підручних, то оливкову, лляну олію, додати кілька крапель соку чи лимона, не переборщити звичайно. Щоб дати трохи вітамінізації шкірі. Але мають бути найкращі, дати відлущення і живильні маски, – каже Мар'яна Ковальчук.

Матусям варто подбати не лише про власне здоров'я. Під час прогулянки захист повинні мати й малюки. Дитячих кремів, кажуть медики, в аптеках не бракує.