Головна АТО Медикам, які брали участь в АТО та революції Гідності, вручили медалі “За...

Медикам, які брали участь в АТО та революції Гідності, вручили медалі “За жертовність та любов до України”

444

vlcsnap-2015-10-19-17h34m04s169Героїв, які відіграють одну з головних ролей у сьогоднішній війні на Сході України, але про яких ми згадуємо не так часто, відзначили у Тернополі. Медикам, які брали участь в АТО та революції Гідності, які героїчно боролись і продовжують боротись за життя і здоров’я українських солдатів – вручили 16 вересня у Тернополі медалі “За жертовність та любов до України”, влаштували концерт.

В народі їх називають “Ангелами війни”. Кожного дня вони борються за життя і здоров’я як солдатів, які перебувають у зоні антитерористичних дій на Сході України, так і мирних громадян. Тернопільських медиків, які брали участь в АТО та революції Гідності відзначили 16 жовтня у Тернополі. Їм присвятили концерт, нагородили відзнаками та віддали велику шану їх роботі.

– Сьогоднішнє свято, воно, приурочене до дня захисника Вітчизни. І ми хотіли тим самим показати нашій громадськості те, що медичні працівники не стояли осторонь тих подій, які відбувались на Майдані під час Революції Гідності, під час проведення антитерористичної операції. На сьогоднішній день вся медична громадськість і брала участь в Революції Гідності, волонтери, медики Майдану і зараз на Сході працює багато наших бригад лікарів, які в сьогоднішню хвилину надають медичну допомогу нашим бійцям в зоні АТО, – розповідає директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

Лікарі, медсестри та медбрати, працівники швидкої та екстреної медичної допомоги – таких більше сотні з Тернопільщини. Частина з них раніше брала участь в революції Гідності, інша половина була в АТО. Багато з них і сьогодні залишаються там, і продовжують рятувати життя. Петро Вітюк, медбрат Тернопільської обласної лікарні, один з таких героїв. Коли він йшов на війну, вдома залишалось 2-х місячне немовля. В АТО він пробув рік у складі 24 механізованої бригади. Робота була нелегкою як фізично так і психологічно. Йому довелось побувати в Зеленопіллі, Довжанському, Лисичанську і навіть під російським кордоном.

– Роботи було дуже багато. Бо особенно це було пришлого літа, десь липень місяць, коли Зеленопілля тоді обстріляли градами, дуже багато було ранених, дуже багато загинувших було. Роботи було дуже багато, вивозили хворих все практично мінними полями бо вертольоти не долітали до нас. Всі боялися, щоб їх не позбивали літаки, нічого, – говорить медбрат Тернопільської обласної лікарні, учасник АТО Петро Вітюк.

Важко було і на Майдані. В період революції Гідності понад 70 тернопільських медиків були у Києві. Вони допомагали, і словом і ділом відстоювати те, за що боролись і зараз борються українці, за нашу незалежність, територію та мир на нашій землі. Більшість медичних працівників, які були на Майдані, не бачать у своїх вчинках нічого героїчного. Переконані,так вчинив би кожен.

– Герої це були ті люди, які там безпосередньо стояли на барикадах. Я просто, що міг тим їм допомагав. В такій ситуації як вони були і холодно, і гази отруйні різні, і дим від вогнища, все, і воно все так спливало, що вони просто були всі хворі, абсолютно. Всі дуже втомлені, і треба було якось їхній моральний дух підтримати, їхнє здоров’я, тіло, що я старався, робив, – каже лікар-ендоскопіст бережанської ЦЛР, учасник Майдану Віктор Василюк.

В цей день належну шану віддали й тим, кого вже з нами нема. Тернопільський лікар Сергій Рокіцький – загинув 24 липня минулого року від снайперської кулі, коли евакуйовував поранених з-під збитого БТРу. Він до останнього дотримувався клятви Гіпократа, навіть ціною власного життя.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here