додому АТО Медсестра лікарні в Дебальцевому розповіла про роботу медиків на передовій

Медсестра лікарні в Дебальцевому розповіла про роботу медиків на передовій

546

vlcsnap-2015-01-21-16h17m44s67Тернополяни одні з найактивніших в допомозі на Сході. Про це кажуть і бійці і медики. До Тернополя приїхала головна медсестра центральної міської лікарні в Дебальцевому. Жінка розповіла про те, що відбувається у їх місті, і хто допомагає на війні.

На лікарні в Дебальцевому український прапор, а всередині дитячі малюнки, подаровані українськими бійцями. Медики роблять все можливе, аби якісно надавати допомогу, каже головна медсестра лікарні в Дебальцевому. Останнім часом кількість пацієнтів стрімко зросла.

– В понеділок вранці дуже сильно обстріляли місто. Я коли подзвонила вчора своїй колезі, нашому начмеду і запитала як справи, то сказали, що нас вчора був Армагедон. Я поки дійшла до роботи, то вспіла полежати і в снігу, і в болоті. Бо місто дуже сильно обстріляли, і дорога до лікарні проходить через металургійний наш завод, на території цього заводу – шість воронок. Коли був сильний обстріл, мене чоловік завалив і собою прикрив, – розповідає головна медична сестра центральної міської лікарні в Дебальцевому Тетяна Гладишева.

Про те, що попереду війна, в лікарні Дебальцевого зрозуміли ще на початку минулого літа. Тоді медики почали активно готуватися до бойових дій: запасалися ліками, облаштували додаткові палати, відкрили кімнату для пологів, оскільки пологового будинку у Дебальцевому немає. Міська влада виділила лікарні 50 тисяч, цих грошей вистачило на кілька днів. Проте від медиків ніхто не відвернувся і всіма силами допомагали волонтери із України та закордону

– Велике спасибі військовим. Вони нам сказати помагають – це нічого не сказати, бо утримують наше місто. В нас не окупована територія, де люди просто помирають, бо немає виплат. У нас не так, ми отримуємо і пенсію і зарплати, нам все вчасно це виплачують і нам дуже помагають військові.


Тетяна Гладишева каже: тернополяни дуже активно допомагають на Сході. До прикладу, на прохання медиків з Дебальцевого миттєво відреагували в Тернопільському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Тернопільські медики зібрали 4-тонний вантаж з продуктами та ліками і самі ж повезли в зону АТО.

– Враховуючи те, що в Дебальцево не дуже хочуть їхати, бо там все прострілюється, тому потреба була велика в медикаментах і в продуктах. І ми десь 3тонни 700 передали їм. Після цього отримали подяку від головного лікаря лікарні в Дебальцево, – говорить директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус.

Наразі на Сході перебуває 10  працівників Тернопільського Центру екстреної медичної допомоги: три водії, один санітар, шість фельшерів, чотири з них добровольці. Головна медсестра лікарні в Дебальцевому дякує волонтерам, військовим і медикам за допомогу.