додому Новини Медобслуговування у Збаражі стане ще якіснішим: центральна лікарня отримала новий мобільний рентген-апарат

Медобслуговування у Збаражі стане ще якіснішим: центральна лікарня отримала новий мобільний рентген-апарат

355
Медобслуговування у Збаражі стане ще якіснішим: центральна лікарня отримала новий мобільний рентген-апарат. Його покупку ініціювали волонтери зі штабу “Українська команда”, які декілька тижнів шукали прилад у Німеччині. На щастя, там про українців почули місцеві волонтери й організували покупку виключно за свій кошт. Тож тепер з новим мобільним рентген-апаратом збаразькі медики зможуть точніше та швидше ставити діагнози, що допоможе врятувати ще більше життів.
Цей новий мобільний рентгенівський апарат – гуманітарна допомога для Збаразької центральної лікарні. Його придбали німецькі волонтери, з якими з першого дня повномасштабної війни співпрацює волонтерський штаб “Українська команда” в Тернопільській області.

Ігор Дмитришин, координатор волонтерського центру “Українська команда” у Збаражі, коментує: “Наші друзі самі звернулися, до себе в Німеччині до компанії Сіменса для того, шоб благодійно передати для Збаража ось такий апарат. Це були довгі переговорили, але він тут і буде працювати в нашій лікарні”.

Збаразькі лікарі кажуть, завдяки новому рентген-апарату вони зможуть точніше та швидше ставити діагнози, що допоможе врятувати ще більше життів.

ГРигорій Чепіль, директор Збаразької центральної лікарні, коментує: “Ми мали переносний апарат. Коли був ковід, це була катастрофа. Ми ходили з ним з відділу у відділ. Він в нас не працює, він ладаном дише. Як то кажуть, порівнювання з автомобілем, то як доїхати до Тернополя на запорожцю і можемо приїхати на мерседесі. То це мерседес найновішої моделі”.

Коштує новий мобільний рентген-апарат більше 100 000 гривень. Окрім цього, “Українська команда” разом із німецькими благодійниками передали для пацієнтів Збаразької лікарні пОстільну білизну, продукти та медичні препарати.