додому культура “Мед і сіль” – книжку голови спілки українських письменників Словаччини Івана Яцканина...

“Мед і сіль” – книжку голови спілки українських письменників Словаччини Івана Яцканина презентували у Тернополі

1133

“Мед і сіль” – книжку голови спілки українських письменників Словаччини Івана Яцканина презентували у Тернополі 4 квітня. Автор розповідає – це збірка психологічних оповідань, які своїми сюжетами не лякають, а розслабляють читачів. Також письменник розповів, як спільно із однодумцями поширює українську мову та літературу у Словаччині.

Психологічні оповідання книжки “Мед і сіль” трішки солодкі та водночас солоні за своїм змістом, кажуть читачі. Автор збірки – голова спілки українських письменників Словаччини Іван Яцканин розповідає: попри те, що мають глибокий зміст, читати їх легко і приємно.

– Я пишу оповідання, повісті, займаюся художнім перекладом, літературознавством, літературною критикою, публіцистикою. Оскільки нас у Словаччині не так багато, то треба займатися не тільки одним писанням творів. Я видаю, головний редактор журналу “Дукля” та дитячого журналу “Веселка”, – розповідає автор “Мед і сіль”, голова спілки українських письменників Словаччини Іван Яцканин.

Іван Яцканин також розказав, що до спілки українських письменників Словаччини входить близько 30 учасників. Щороку вони проводять тематичні заходи, аби розвинути українську культуру за кордоном. Додав, проблеми існують і в українських школах, та їх небагато. Переконаний, їм варто більше зосередити увагу на вивченні української мови.

“Мед і сіль”- четверта книжка Івана Яцканина, видана в Україні. Презентація її відбулась у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.