додому АТО Матір полеглого в АТО Олександра Орляка написала книжку про сина та його...

Матір полеглого в АТО Олександра Орляка написала книжку про сина та його побратимів

950

“Я зробив усе, що міг”. Такими були останні слова полеглого у бою на сході нашої країни Олександра Орляка. Саме цей вислів матір героя поклала у основу назви книги про сина, його побратимів, війну та душевні рани після неї. Жінка на папері розповіла про усі свої переживання.

– Одне із запитань, яке мені поставив Сашко у телефонній розмові: “Мама, що ти зробила для перемоги?”. Коли сина не стало, я довго обмірковувала ті його слова, я їх мала для себе як заповіт. І думала, що я можу зробити? – пригадує авторка книги, матір загиблого героя Леся Орляк.

Тому вперше за життя Леся Орляк сіла за комп’ютер, аби написати книгу про свою історію. Її син Олександр був звичайним юнаком, привітним та завжди усміхненим, мріяв бути кулінаром. У 2014 році, за тиждень до Великодня, хлопця мобілізували у зону АТО. З того дня матір не знаходила собі місця, бо хвилювалась за нього. Наступного року загинув у бою, а його матір пережила страшний біль від втрати. Всю свою душевну муку жінка описала та виклала у книзі “Ти зробив усе, що міг”.


– В сюжеті я хотіла передати свої відчуття, свої переживання і не тільки свої. А відчуття і переживання людей, яких зачепила війна, які пережили втрату близьких на війні і попри те розуміють, що життя продовжується, не можна впадати у відчай,що треба жити навіть для того, щоб перегти пам’ять, – каже Леся Орляк.

У художньо-документальній повісті Лесі Орляк не має вигаданих героїв, всі вони – навколо нас. Це захисники України та їхні сім’ї. Книгу жінка писала півроку. Емоції, кожне слово пропускала крізь серце. Тому працювати над текстом, зізнається, було нелегко.

– Були такі моменти, що писала і монітора не бачила, було таке, що пробувала заснути і тут же бігла, щоб записати думки.

Книга вийшла тиражем у п’ять сотень примірників. Придбати її можна за 65 гривень у книжкових магазинах нашого міста.