додому Новини Масштабна пожежа у Тернополі: підприємство з виробництва пінопласту на Микулинецькій хотіли зупинити

Масштабна пожежа у Тернополі: підприємство з виробництва пінопласту на Микулинецькій хотіли зупинити

1125

Масштабна пожежа у Тернополі: горіло велике підприємство на Микулинецькій. Вогонь зайнявся 10 вересня близько 3 години ночі. Його ліквідовували кілька годин, а повністю загасити полум’я вдалося у неділю після обіду. Чорні хмари диму було видно майже по всьому місту. Будівля у 13 тисяч кв/м була заповнена пінопластом. Гасили пожежу 15 одиниць техніки та 50 рятувальників, повідомив очільник Управління ДСНС Віктор Маслей.

Працівники Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб виїжджали на місце надзвичайної ситуації, аби перевірити повітря на вміст азоту діоксиду, оксиду вуглецю, формальдегіду, фенолу відповідно до напрямку вітру та його швидкості руху.

Як результат – вміст фенолу перевищував норму у кілька разів.

Однак повідомили про це тернополян аж увечері, коли показники вже були у нормі. Тернополяни обурені запізнілим повідомленням.

Адже сповіщення про небезпечні речовини в повітрі і рекомендації зачинити вікна надійшли аж близько 19 год. вечора у неділю. Однак у центрі контролю та профілактики хвороб кажуть: хвилюватися немає причин. Перевищення були незначні, тому люди, які перебували на свіжому повітрі – ніяк не постраждають.

До слова, у грудні 2021 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звернулось до суду першої інстанції з позовом, в якому просило зобов`язати «ВКФ «Еліт Пласт» зупинити експлуатацію будівлі, що розташована на вул. Микулинецькій.

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що наслідки, виявлених у відповідача порушень, можуть бути особливо небезпечними і створювати загрозу життю та здоров`ю людей, а тому експлуатація такого об`єкту підлягає зупиненню до усунення виявлених порушень.