додому суспільство Масово кавуни та дині на ринках міста поки що не купують

Масово кавуни та дині на ринках міста поки що не купують

484

Сезон на кавуни та дині цього року розпочався швидше, ніж завжди. У Тернополі перші баштанні з'явились місяць тому. Ягоди швидше доспіли, пояснюють продавці, а от покупці, схоже в їх безпечність поки що не дуже вірять. Адже масово кавуни та дині на ринках міста поки що не купують.

Перші кавуни та дині на центральному ринку міста з'явились ще у червні. Чи то висока ціна за перші баштанні, чи рання пора, покупців приваблює не дуже, скаржаться продавці. Сьогодні на ринку кілограм кавуна коштував 2,5 гривні, стільки ж дині – 5 гривень. За останні кілька днів ягоди стали дешевшими на гривню, і це ще не межа, прогнозують на ринку. Сезон на кавуни та дині вже розпочався, а перевищення вмісту нітратів в обласній державній лабораторії ветсанекспертизи останнім часом не фіксують.

Наталя Остапів, заступник начальника обласної державної лабораторії ветеринарної санітарної експертизи: "Перевищення вмісту нітратів перші 10 днів ми реєстрували в динях при гранично допустимій концентрації для кавунів це є 60 мілфіграм на кілограм, для динь – це є 90 міліграм на кілограм. На сьогоднішній день, можна казати, що ситуація стабілізувалася, перевищення ми не зареєстрували".

Кавуни та дині небезпечні, коли їх завозять великими партіями, каже Наталя Остапів, тому дуже важливо знати, де можна купити доброякісні та перевірені ягоди.

Наталя Остапів, заступник начальника обласної державної лабораторії ветеринарної санітарної експертизи: "Просьба до тернополян – до покупців, щоб вимагали експертні висновки, де вказано чи продукція допустима, чи вона пройшла ветсанекспертизу і який вміст нітратів".

Богдан Ясеновський, начальник управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради: "Одним місцем, де можна продавати кавуни і дині – це є ринки. Чому? Тому що товар повинен пройти ветеринарно-санітарне випробування. Ми не знаємо, що завозять чи з Херсону, чи з Одеси, звідки там вони везуть дині і кавуни. І щоб не труїти людей ,передбачена торгівля цим видом товару тільки на ринках міста".

Це – чи не єдине місце на центральному ринку Тернополя, де кавуни та дині продають законно. За якість цих ягід відповідає як продавець, так і адміністрація ринку. Якщо ж ви купили кавун, чи диню на стихійному ринку, то за їх безпечність не відповідає ніхто.