додому Новини Машинам з російськими номерами заборонили в’їзд в Естонію

Машинам з російськими номерами заборонили в’їзд в Естонію

475

Ні – агресору. Естонія сьогодні з 10-ї години ранку заборонила в’їзд у країну автотранспорту з номерами РФ, оскільки він підпадає під дію європейських санкцій.

Таким чином, Естонія виконує опубліковані Європейською комісією 8 вересня нові рекомендації щодо застосування санкцій, згідно з якими країнам Євросоюзу забороняється впускати на територію ЄС приватні автомобілі з російськими номерами.

Це – спільне рішення трьох країн Балтії. Проконсультувавшись із владою Латвії та Литви, ми дійшли висновку, що обмеження є найбільш ефективними при спільному введенні санкцій», заявила міністерка внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.

При цьому транспортним засобам із номерними знаками РФ дозволяється виїхати з Естонії через зовнішній кордон або перетнути внутрішні кордони Європейського Союзу.

До слова, Естонія стала першою країною, яка дії росії в Україні визнала геноцидом, і серед інших дружніх країн подала нам руку допомоги. Підтримала Естонія й ініціативу про відключення Росії від SWIFT. А також увійшла до коаліції країн, які закрили свій повітряний простір для країни агресора. Саме ця маленька країна виділила найбільше коштів на допомогу Україні у співвідношенні до ВВП. Це понад 1%. Її уряд один із перших підтримав Україну в наданні статусу кандидата на членство в ЄС.

Сьогодні понад 40 000 осіб отримують там тимчасовий захист, українці мають можливість працювати в Естонії, а їхнім дітям забезпечили доступ до базової освіти.

Про допомогу естонського народу під час війни дивіться на каналі TV -4 заключну програму проєкту “Дякую тобі” в п’ятницю о 14.15, неділю – о 21 і понеділок – об 11.20.