додому суспільство Мародерства та погромів у Тернополі не буде, гарантує Автомайдан

Мародерства та погромів у Тернополі не буде, гарантує Автомайдан

377

Мародерства та погромів у Тернополі не буде. Місто під надійною охороною самих мешканців. Люди самоорганізувались і у найважчі хвилини 18-го та 19-го лютого стали на захист Тернополя. До сьогодні серед тих, хто забезпечує порядок у місті тернопільський Автомайдан. Люди, які його організували, кажуть робота лише розпочинається. Люстрація влади, перевибори до рад усіх рівнів, покарання винних – допоки ці вимоги не виконають, автомайдан у Тернополі стоятиме.

– Ми, Автомайдан, це є об'єднання свідомих громадян Тернополя та області. Ми не є політиками, політика нам не цікава. Ми в неї не бавимось. Ми не підтримуємо жодну політичну силу. Ми з перших днів на барикадах. Раніше ми були звичайними автомобілістами. Зараз ми об'єднались в Автомайдан, – розповідає лідер Тернопільського Автомайдану Дмитро Гайдуцький. – Ми вимагаємо зараз на даний момент, громадяни нашого міста вимагають повну люстрацію МВС, повну люстрацію прокуратури і судів. Тому що ми бачимо, що нічого не міняється. Ми будемо вимагати, наші громадяни стоять за те, ми не будемо розбирати блок-постів, поки не будуть виконані ці умови. Це саме основне люстрація повністю, повністю. Всіх взяти хто винен і негайно притягнути до відповідальності. Інакше люди будуть обурені. Може бути нова ніч. Ми би не хотіли цього. Поки є можливість нехай влада дослухається.

А поки Автомайдан гарантує порядок та безпеку у Тернополі. У місті сформовано 12 блок-постів. З них 9 – постійно діючі. Охочих патрулювати не бракує. Безробітні, студенти, поважні бізнесмени. Щодня в Українському домі "Перемога" можна записатись у піший чи автомобільний патруль.

– Робота вже в нас нормалізувалась не гірше, ніж у міліції. Міліція працює з нами і каже, що в нас починає получатись. На патрулі виїжджаємо з працівниками карного розшуку. В них немає де сидіти, то нехай сидять у наших машинах, їздять і затримують тих порушників, які щось порушують. В цю ніч вже виїхали 5 патрульних маших ДАІ, в них теж сидять наші активісти, які записуються в автомайдан, – говорить лідер тернопільського Автомайдану Юрій Остап'юк.

Безпека на дорогах та нетверезі водії – головний біль тернопільських автомайданівців. Вони просять людей з розумінням ставитись до їх роботи. Зупинятись за вимогою та дозволяти оглянути автівку. А ще не радять зловживати різного роду посвідченнями та перепустками. Це лише гарантуватиме вам ретельнішу перевірку. У найближчих планах Автомайдану створення Антикорупційного комітету. Про його завдання та організацію повідомлять громадян через соціальні мережі.