додому Новини Мапа України з ляльок-мотанок: переселенки зі сходу України у Бережанах творять красу

Мапа України з ляльок-мотанок: переселенки зі сходу України у Бережанах творять красу

1243

Їх об’єднали ляльки-мотанки і… Бережани. Пані Оксана – з Донеччини, пані Валентина – з Луганщини. Вони – двічі переселенки. Доля звела жінок на Заході України. На Тернопільщині вони знайшли однодумців і справу до душі. Про українок, в яких не опускаються крила і яких тримає одна на всіх мрія і особлива ідея до Дня незалежності – наша розповідь далі.

Вони народились і прожили більшу частину життя на Сході України, а познайомились на Заході. Сьогодні себе називають двічі переселенками. Пані Валентина – з Луганщини у 2014-му переїхала до Харкова, а з початком повномасштабної війни – до Бережан. Разом з місцевими і такими ж переселенцями з інших областей взялася до волонтерської роботи. А для душі – навчилася з ниток крутити ляльки-мотанки.

Лялькові витвори пані Валентини уже побували в Польщі, Данії і навіть за океаном – у США. Оригінальні лялькові обереги отримав і фронтмен гурту Козак Систем – Іван Леньо.

Оксана Муравльова – донечанка. У 2014-му переїхала до Краматорська. Там створила розмовний клуб “Файно” і вела активну громадсько-патріотичну діяльність, а ще – навчала охочих української мови.

Лялькова мапа України матиме розміри 2 на 3 метри. Її планують презентувати у Бережанах на День Незалежності.

Пані Оксана і Пані Валентина презентуватимуть свої роботи і під час проєкту “Дякую тобі”. Прем’єра на телеканалі TV-4 у вівторок, 8 серпня о 19.30.