Головна надзвичайне Майже 40 тисяч гривень штрафу заплатять браконьєри, які сітками виловили 70 кг...

Майже 40 тисяч гривень штрафу заплатять браконьєри, які сітками виловили 70 кг риби

424

vlcsnap-2014-07-23-20h44m41s99Майже 40 тисяч гривень – за незаконну риболовлю. Такий штраф нарахували працівники рибоохорони браконьєрам, які в ніч з 21 на 22 липня сітками виловили 70 кілограмів риби у ставку села Вікно на Гусятинщині. Водойму зарибнювали місцеві мешканці, вони ж і припильнували зловмисників.

Короп у сітках, вагою в середньому 250 грамів. Навесні мальком цю рибу запустили у свій ставок мешканці села Вікно Гусятинського району. Сільський голова показує список, здавали по півсотні, зарибнили водойму на тисячі гривень. В ніч з 21 на 22 липня на їх власність, вже не вперше, спокусились браконьєри.

– Це викликає шок, тому що на 2 га плеса десь до 10 сіток стояло, виловили вони біля 70 кг риби, – пояснює сільський голова с. Вікно Гусятинського р-ну Богдан Ющак.

Браконьєрів серед ночі підстерегли самі селяни. Цього разу втекти не дозволили.

– Зібрали всіх мешканців села, це десь 30 мужчин, прийшли, оточили, вивели порушників на берег, куди визвали рибоохорону, міліцію і було все задокументовано, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик.

Рибоохорона підрахувала збитки. Штраф за такий улов – майже 40 тисяч гривень. На цих же браконьєрів, каже Андрій Об’єщик, раніше скаржились орендарі ставків. Тепер їх не лише впіймали, знають, куди зловмисники збували рибу.

– Ринок Гримайлів центральний і Гусятин днями, це вівторок – п’ятниця також ці люди постачали цією рибою, торгували нею. Це тягнеться вже довший час. Хороші браконьєри. цікаво і те, що один з них – підприємець, тобто не бідний, але жадний, а другий колишній працівник міліції, – каже Андрій Об’єщик.

Зібрану інформацію інспектори передадуть правоохоронцям, аби ті розпочали кримінальне провадження. Селяни ж застерігають, свій ставок боронитимуть і надалі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here