додому Новини Майже 4 гривні за літр молока отримують селяни на новому пункті прийому...

Майже 4 гривні за літр молока отримують селяни на новому пункті прийому у Бучацькому районі

953

vlcsnap-2015-05-07-16h59m03s80Майже чотири гривні за літр молока отримують селяни на новому пункті прийому у селі Осівці Бучацького району. А це у двічі дорожче, ніж раніше. Ціна молока тепер залежить від його якості.

У селі Осівці – 256 дворів. По при те, що у багатьох родинах корів уже не тримають, щодня мешканці села здають більше тисячі літрів молока.

– Якщо буде така можливість, щоб здавати за такою ціною молоко, то можна купити ще й другу корову, пенсія мала, а щось би збоку ще було, та й було би краще, – розказує жителька села Осівці Бучацького району пані Ольга.

Раніше селанам за молоко платили трохи більше двох гривень за літр. Зараз ціна вища і залежить від жирності. Сертифікована система «Екомілк» визначає якість продукту за шести показниками. Від якості залежить і ціна.

– Людям це сподобалося. Бо можна додати води і буде молока більше, а жирність і ціна – менша. А тому молоко приходить на пункт прийому свіже, без води, а тому середня ціна за тиждень часу людям вийшла 3 грн. 95 коп, – говорить голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз.

Пані Орися, жителька села Осівці Бучацького району, додає:

– Добре виходить, за 6 днів 600 гривень взяла, то за місць буде трохи більше 2 тисяч. Якщо робити в селі, то можна щось і мати.

Українські селяни та аграрії сподіваються на розуміння і підтримку з боку держави. Сьогодні у Верховній Раді є чимало законодавчих ініціатив, спрямованих на розвиток і підтримку села.

– Важливий законопроект 1599, який був прийнятий у першому читанні, про створення сімейних кооперативів і державну підтримку не тільки великих комплексів, а й маленьких кооперативів. Так, як ми рухаємося сьогодні в європейську спільноту, знаємо з їх досвіду, що найефективніші – це маленькі господарства, які можуть добре працювати, коли ціла сім’я задіяна – це найбільш економічно вигідно і ефективно, – каже народний депутат України Микола Люшняк.