додому Новини Майже 37 мільйонів доларів кредиту отримає «Тернопільводоканал» від Світового банку

Майже 37 мільйонів доларів кредиту отримає «Тернопільводоканал» від Світового банку

452

vlcsnap-2014-12-04-13h30m12s138Тернополю – чиста вода. Майже 37 мільйонів доларів США кредиту отримає комунальне підприємство «Тернопільводоканал» від Світового банку та Фонду чистих технологій на модернізацію системи водопостачання і водовідведення. Відповідний договір усі сторони вже підписали. 

Тернопіль – одне з 10-ти українських міст, яке отримає міжнародний кредит на модернізацію системи водопостачання і водовідведення. Відповідні документи про реалізацію проекту сторони вже підписали. Майже 30 мільйонів доларів США “Тернопільводоканалу” дасть Міжнародний банк реконструкції і розвитку на 18 років виплати, ще майже 7 млн доларів на 20 років комунальне підприємство отримає від Фонду чистих технологій.

– При цьому пільговий період позички для Міжнародного банку реконструкції і розвитку становить 5 років і для Фонду чистих технологій – 10 років. Протягом цього періоду часу підприємство буде сплачувати лише відсотки, без тіла кредиту. Відсоткова ставка буде становити до 1%, це значно менше, ніж навіть рівень інфляції, це значно менше, ніж діюча нині ставка по Україні, 15-18%, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

За ці гроші планують збудувати станцію знезалізнення води та систему біологічної очистки каналізаційних стоків, реконструювати каналізаційні очисні споруди, модернізувати водозабори, обладнати лабораторію питної води та обладнати загальнобудинковими лічильниками міських 600 будинків. Для тернополян це означає кращу якість води і послуг водопостачання та водовідведення, для підприємства – економію і ефективнішу роботу. Директор «Тернопільводоканалу» розповідає, безпосередньої справи з грошими комунальне підприємство не матиме.

Світовий банк буде перераховувати їх Міністерству фінансів, а вони платитимуть за закуплене обладнання, матеріали чи виконані роботи. Гарантом повернення кредитних коштів виступить не міськрада, а Міністерство фінансів та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.


– Ця позика двояко відіб’ється на нашому тарифі. З однієї сторони збільшення вартості основних фондів звичайно впливає на збільшення тарифу, бо збільшуються кошти на амортизацію, на поточний ремонт тощо. Але паралельно ми маємо цілий ряд енергоефективних проектів. Очікується до 20% економії електроенергії по підприємству, – каже директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Фахівці водоканалу вже переймають досвід в іноземців. Реалізувати проект мають протягом 2015-2021го років, хоча планують зробити все за 3-4 роки. Невдовзі проведуть перші тендери, а з літа наступного року візьмуться за перші роботи.