додому Головні Майже 35 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах планують створити в Україні...

Майже 35 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах планують створити в Україні у 2018 році

950

Майже 35 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах планують створити у 2018 році органи місцевого самоврядування. Відповідні показники закладено в затвердженому Кабміном Плані подолання черги в дитсадках до 2020 року. У Тернополі плани щодо створення місць у ДНЗ також амбітні – близько двох сотень місць для міських дошкільнят.

Впродовж п’яти останніх років у тернопільських дошкільних навчальних закладах відкрили понад півсотні нових груп. З’явились також два нових дитсадки і додаткові групи в колишніх орендованих приміщеннях. Лише за минулий рік для дошкільнят з’явилось близько сотні місць. На 2018 рік плани щодо відкриття нових груп ще амбітніші.

– В мікрорайоні центр групу в 24 садочку, в 10 садку, м-н БАМ – 27 садочок група. І завершуємо ремонтні роботи на Новому Світі, буде відкрито 3 додаткові групи в ДНЗ №25. І маємо в планах відкрити 2 дошкільних заклади, не знаю, чи ми зможемо цю мрію втілити в життя, але на вулиці Парковій, це скоріше за все буде приватний заклад дошкільний і по вулиці Злуки, там є будівля, попередні домовленості з власником, де ми зможемо відкрити комунальний заклад, де колишнє приміщення інституту економіки і підприємництва, – розповідає  начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.

Таким чином, за рахунок цього, буде створено 150-180 додаткових місць. Таким чином планують вирішити проблему із переповненістю деяких міських дитсадків.

– Дітей трьохрічних, це коли закінчується декретна відпустка і батьки мають потребу віддати у ДНЗ, ми беремо всіх без вийнятку. Не зважаючи на мікрорайон, на номер садка. От вже з першою молодшою групою, так званою ясельною, коли дітям виповнюється 2 роки, є в нас проблеми, де ми не можемо всіх взяти, – каже Ольга Похиляк.

Всього в українських дитсадках цьогоріч планують створити 35 тисяч місць. Збільшення їх кількості відбуватиметься завдяки відкриттю нових дошкільних закладів освіти та створенню додаткових місць.

На 2018 рік в Україні також заплановано відкриття 15 приватних дошкільних закладів освіти. Окремо передбачається проведення реконструкції 110 дошкільних закладів освіти, що дозволить створити додаткових понад 6 тисяч місць. На заклади, що використовувалися не за призначенням, чекає відновлення, у них також зможуть навчатись дошкільнята.

У 2017 році спільно з органами місцевого самоврядування Міністерству освіти вдалось зменшити чергу в дитсадки на понад 40%. Наразі в черзі в дошкільні навчальні заклади в Україні ще залишається майже 47 тисяч дітей.