додому Головні Майже 28 мільйонів гривень становлять збитки, завдані потерпілим вкладникам фінансової піраміди “Хелікс”

Майже 28 мільйонів гривень становлять збитки, завдані потерпілим вкладникам фінансової піраміди “Хелікс”

848

Майже 28 мільйонів гривень становлять збитки, завдані потерпілим вкладникам фінансової піраміди “Хелікс”. Всього із заявами у поліцію звернулось 350 ошуканих людей. На майно трьох організаторів піраміди, а це квартири, автомобілі, банківські рахунки та готівку, накладено арешт, кажуть у Головному управлінні національної поліції в Тернопільській області. Наразі тривають суди.

350 ошуканих тернополян внаслідок дії фінансової піраміди “Хелікс” звернулися із заявами у поліцію. Загальна сума збитків становить майже 28 мільйонів гривень. Зараз над організаторами шахрайської схеми тривають суди. У них вилучено нерухоме майно, готівка, заморожені банківські рахунки, накладено арешт на автомобілі люкс-класу.

– Важко оцінити, яка буде залишкова вартість цих автомобілів, але середня ринкова вартість цих автомобілів приблизно 12 мільйонів гривень. Відповідно, що вони в разі позитивного рішення судового і реалізації, вони не продадуться, але будемо мати можливість потерпілим допомогти, – розповідає начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

У разі рішення суду про продаж чи конфіскацію майна, усі кошти будуть повернуті постраждалим внаслідок афери. Також накладено арешт на квартири та будинки, які належать підозрюваним. Вартість нерухомого майна оцінюють у 15 мільйонів гривень, повідомляють у Головному управлінні національної поліції області. Вилучили у організаторів фінансової піраміди і один мільйон гривень готівки, та заморозили рахунки, на яких півмільйона гривень.

– Зараз проводиться технічна робота щодо кількості потерпілих, проводяться окремі експертизи. Те розслідування, яке би підтвердило злочинні дії цих трьох осіб, які в нас є підозрюваними у справі, було проведено ще до їх затримання. Тобто, коли ми їх затримували, ми вже знали, що через добу прокурор підпише підозру і визнає, що є достатньо доказів шахрайської схеми цієї фінансової піраміди, – каже Олександр Богомол.

Нагадаємо, кримінальне провадження за частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, а також за частиною другої статті 209 – реалізація коштів, здобутих злочинним шляхом було порушено ще на початку січня 2016 року. Вже влітку до поліції почали надходити заяви від ошуканих вкладників про те, що їм не виплачують дивіденди й не повертають грошей.