додому Головні Майстрині з Тернопільщини відроджують унікальні техніки борщівських вишиванок

Майстрині з Тернопільщини відроджують унікальні техніки борщівських вишиванок

1503
Відроджують унікальні техніки борщівських вишиванок. Майстрині з Тернопільщини навчають усіх охочих вишивати автентичні сорочки. Таким чином хочуть зберегти традиції та популяризувати українське. Для того, аби більше людей дізналися про те, як створити власну вишиванку, фахівчині заснували «Школу борщівської народної сорочки». Кажуть, створення вишиванки власноруч – це особливий ритуал, наповнений натхненням і багатою історією українського народу. Більше про це – далі.

Від автентичності до сучасності. Жіночі та чоловічі вишиванки навчають створювати майстрині «Школи борщівської народної сорочки». Кажуть, кожен охочий, який має любов до кропіткої справи, може опанувати роботу із ниткою та голкою. Майстрині створюють сорочки в стилі давньої борщівської вишивки, але на сучасний лад.

Сама ж Вікторія Кривоніс, голова організації «Школа борщівської народної сорочки», навчилася вишивати вже у зрілому віці. Тож запевняє кожному під силу ця справа – головне бажання. Сьогодні жінка опанувала вже понад 250 вишивальних технік. Тепер й сама створює схеми вишивки для інших. Так, сорочку, виготовлену за її схемою, має головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний. Вишиванка зроблена за взірцем тієї, яку носив Степан Бандера.

Однією з тих, хто опанував техніки борщівської сорочки у школі – Надія Луцишин. Каже, у родині полюбляли вишивати усі: бабуся, мама, тітки. Тож жінка теж взялася опановувати роботу з полотном та нитками. А коли у 2014 році син Надії пішов на Майдан – вишила йому сорочку-оберіг.

А ось Ліліана Антонів за фахом стоматологиня, а за покликанням – мисткиня. Жінка створює давні українські прикраси. Проте теж захотіла навчитися та вишити до намиста свою борщівську сорочку.Жінка каже, роботи тут не на один рік, але зовсім скоро одягне свою вишиванку. Переконана – борщівська народна сорочка має бути у кожного.