додому благоустрій Майже 89 тис. дерев посадили в області у День довкілля 20 квітня...

Майже 89 тис. дерев посадили в області у День довкілля 20 квітня на Тернопільщині

444

Майже 89 тисяч дерев та трохи більше 12 тисяч кущів посадили у суботу, 12 квітня, у День довкілля на Тернопільщині. В усіх селах, селищах, містечках та містах області відбулись акції з озеленення та благоустрою. Загалом прибрали більше 3 тисяч гектарів прибудинкових територій та адмінбудівель, ліквідували 737 стихійних сміттєзвалищ та впорядкували 134 тисячі квадратних метрів газонів і квітників.

У День довкілля, який в Україні відбувся у суботу, 20 квітня, кожен охочий мешканець Тернопільщини міг долучитись до різноманітних акцій, мета яких одна – зробити нашу область чистою та зеленою. Тому прибирали парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, вулиці, дороги, тротуари, очищали від сміття береги водойм, також наводили лад на кладовищах, братських могилах і меморіальних комплексах. Активно тривали роботи з озеленення сіл, селищ, містечок і міст Тернопільщини. Наприклад, півтора гектари лісу з'явилось у Раковецькому лісництві на Збаражчині. За три години на території Колодненської сільської ради висадили новий ліс із дворічних саджанців ялини звичайної.

– Мета – захисна. Збільшення площі лісів, недопущення ерозії водної. Я думаю, що це буде і місцем відпочинку місцевого населення, а також приїжджих, які будуть сюди приїжджати відпочивати, тут є водойма, – розповідає заступник начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Гуменюк.

А у місті Скалат Підволочиського району садили дерева новоствореної паркової алеї. Кілька туй посадив голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян, який у День довкілля побував у Скалаті. Територію Скалатського парку розчистили від кущів-самосівів, зрізали сухе гілля дерев та прибрали сміття. Цього року місто відзначатиме 500-ліття, тому парк до урочистостей має виглядати гідно

– Ми його робим цей парк і вже до 500-річчя ми маєм тут вже проводити якісь заходи. Тим більше, шо воно буде проходити не 1 день, а буде проходити 2 дні, ми так зробим, це буде літо, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян.

А ще голова облдержадміністрації пообіцяв, що в Скалатському парку зроблять спортивне містечко для дітей, облаштують паркову зону лавками.