додому суспільство Школярі стріляли, піднімали лантух та ходили на ходулях у Тернополі на “Козацьких...

Школярі стріляли, піднімали лантух та ходили на ходулях у Тернополі на “Козацьких забавах”

562

Що таке линва, лантух і пістоль тепер не просто знають, а й випробували на собі майже 700 тернопільських семикласників, які взяли цьогоріч участь у традиційних "Козацьких забавах". Погода дозволила провести щорічні змагання на свіжому повітрі, на острові "Фортеця" у парку "Топільче". Організатори кажуть, традиційну крозацьку кулешу учасники свята їли не задарма. Школярі і виглядали, і змагались, як справжні козаки.

Шкільні портфелі геть. Тернопільським школярам не до уроків. Хлопці вкотре мусять довести, що вони справжні козаки: розумом, силою та витривалістю. І таких майже 700. Вже третій рік заправляє дійством кошовий отаман Микола Підкова. Приглядається до юнаків: комусь з них колись доведеться віддати головування. А вони не спускають очей з його шаблі.

Піднімання лантуха, перетягування линви, стрільба з пістоля, ходьба на ходулях – як тільки не випробовували молодих та активних. А хлопцям від вибору забав очі розбігаються. Поки Антон придивляється, інші часу не гають. Раз за разом у парку роздаються постріли.

Володимир Савчук, педагог Центру творчості дітей та юнацтва Тернополя: "Воздушка, пістолет-воздушка… По 3 постріли, коли загальний список йшов, і коли перестрілка була, то по два. А потім знову по 3. Щоб не затягувати ту справу. Ну і набої теж треба економити".

Дівчат до пістолів не допустили. Їм ближча ходьба на підборах. Не жіноча справа і перетягування канату. Щоправда тут вже під питанням, кому змагання коштували більших зусиль: учасникам чи вболівальникам. Поповнювали сили козацькою кулешею. Кухарі наварили вдосталь каші. І справді, перша каструля спорожніла за кілька хвилин. Козаки, вони і в бою, і за столом, – козаки.

Свято проводять вже більше двох десятків років поспіль. Вдалось і цьогоріч, кажуть організатори. Хлопці і змагалися активно, і дрес-код витримали.

Світлана Миханчук, директор Центру творчості дітей та юнацтва Тернополя: "Це дрес-код, говорячи сучасною мовою. Тому що вони мають вишикуватися в козацькому колі в козацькому строї, з козацькими хоругвами, з козацькими грамотами. Показати кожна школа має обов'язково український козацький стрій".

Кращі козацькі курені відзначили грамотами. Наступного року свої сили спробують теперішні 6-класники.